مدیران کل سابق و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام چه گفتند؟

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای پیشرفت فرهنگ بر پایه مشورت، خردجمعی و قانون عمل خواهم کرد و فعالیت‌های فرهنگی در ایلام نظام‌مند خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «علی گهرسودی» مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم تودیع خود اظهار کرد: در دوران مدیریت بنده در ارتقاء طرح‌های عمرانی موفق عمل نشد و چیزی که همیشه مورد انتقادم بود اینکه چرا که راه و شهرسازی مسوول تخصیص اعتبارات عمرانی حوزه فرهنگ است؟ و خوشبختانه با وجود مشکلات مالی در ایام دهه فجر 2 طرح در شهر ایلام به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه این نهاد با 64 پست و 68 نفر پرسنل با بیشترین حجم کاری توانسته تا حدی سطح فرهنگی را ارتقا دهد، ادامه داد: حقوق و مزایای کارکنان علی‌رغم پیگیری‌های زیاد افزایش پیدا نکرده است و به لحاظ ساختار مالی نیازمند اصلاح هستیم تا پیگیری طرح‌ها و تخصیص بودجه با همدیگر همزمان نشود.

گهرسودی گفت: با وجود اینکه چشم اهالی هنر به ارشاد اسلامی بوده است نتوانستیم کمک مناسبی به این حوزه داشته باشیم اما و هر زمان که امکان گرفتن اعتبار و تزریق آن وجود داشته، کوتاهی نشده است اما در سال‌های اخیر تنها سعی ما مدیریت حوزه‌ها بوده است.

وی یکی از عدم توفیقات در دوران مدیریت خود را ارتقا سطح زیربناهای فرهنگی استان دانست و افزود: به عنوان یک شاگرد جهادی برای کناره‌گیری دو دلیل داشتم یکی اینکه اگر ظرافت‌های مدیریتی رعایت نشود قلب مدیر به دلیل کبر و غرور سیاه می‌شود و دوم اینکه امکان استفاده از بیت‌المال به نفع فرد فراهم می‌شود برای قطع کردن چنین رشته‌ای باید رفت.

گهرسودی در پایان گفت: بعضی از مدیران با تغییر تفکر سیاسی کشور خواهان تغییر و برکناری بنده بودند که باوجود درخواست‌های بنده از استاندار ایلام و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا زمان کنونی این موضوع به تاخیر افتاد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، «علی محمدنیاکان» مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد:26 ارگان، سازمان، نهاد، شورا، سمن و ستاد عهده‌دار سیاست‌های فرهنگی هستند که ارشاد اسلامی متولی اصلی آنها است که باید هماهنگی، نظارت بر فرهنگ را بر عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 12 مدیر در فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام عوض شده است، تصریح کرد: برای پیشرفت فرهنگ بر پایه مشورت، خردجمعی و قانون عمل خواهم کرد و فعالیت‌ها نظام‌مند خواهد شد.

 محمدنیاکان با تاکید بر اینکه کار فرهنگی طاقت‌فرسا و طولانی مدت است و با وجود فضای آرام می‌توان اهداف پیش‌رو را محقق کرد، ادامه داد: باید برای رفع نارسایی‌ها حرکت کرد. به برنامه‌ریزی بر مبنای دانش، قانون و خرد جمعی معتقد هستم. بر هزینه‌ها نظارت خواهم کرد. افکار مدیریتی به شور خواهم گذاشت و معتقدم در تعاملات درون سازمانی مدیران مشخص خواهند شد.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رفتار سازمانی را مورد توجه قرار خواهم داد و سعی در اصلاح ساختارها خواهم داشت، تصریح کرد: با فرمانداران و دستگاه‌های که اعتبارات فرهنگی دارند تعامل بیشتر می‌شود تا کارهای جزیره‌ای رنگ ببازند.

محمدنیاکان استفاده از دانشگاهیان برای همکاری در فصلنامه پژوهشی و رصد تهدیدها و تعامل با ناشران، تشویق مولفان برای چاپ در استان ایلام، برگزاری نمایشگاه کتاب، نگاه فراگیر به شاعران، مفاخر و مشاهیر با هدف تکریم جایگاه آنها، تلاش برای تکمیل ساختمان‌های سرابله، دره‌شهر و ایلام، ایجاد زمینه اصولی برای حضور هنرمندان در جشنواره‌ها، همکاری با مراکز فعال تولیدات دیجیتالی و سینما را از عمده برنامه‌های خود عنوان و تاکید کرد: خرد جمعی، اعتدال و نگاه فراگیر بر عرصه فرهنگ را حاکم خواهم کرد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال