سه‌شنبه 6 خرداد 1399

نرخ جدید کرایه تاکسی در ایلام تعیین شد - ۵۰ تا ۱۵۰ تومان

ديرعامل سازمان تاكسيراني ايلام گفت: نرخ جديد كرايه تاكسي در شهر ايلام بر اساس مسافت ، توسط شوراي اسلامي شهر تعيين شده است.

"حجت‌الله نوروزي" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نرخ كرايه تاكسي در شهر ايلام اكنون بين ‪ ۵۰۰‬تا يك هزار و ‪ ۵۰۰‬ريال تعيين شده است.

وي گفت: براي مسافتهاي كوتاه و با حجم ترافيك كم شهروندان بايد ‪۵۰۰‬ ريال و براي مسافتهاي طولاني كه داراي بار ترافيكي زيادي نيز مي‌باشد بايد يك هزار و ‪ ۵۰۰‬ريال پرداخت كنند.

وي افزود: نرخ مسيرهاي مختلف داخل شهري مشخص شده و به وسيله برچسبهايي بر روي تاكسيها نصب شده است كه شهروندان با اطلاع از آن بايد كرايه تاكسي را بپردازند و از آن ميزان بيشتر كرايه ندهند.

وي گفت: همچنين به منظور اطلاع‌رساني بيشتر براي پيشگيري از افزايش خودسرانه كرايه تاكسي و جلوگيري از اجحاف در حق شهروندان نرخ كرايه تاكسي بر روي بنرهاي بزرگي نوشته و در داخل شهر نصب مي‌شود.

وي افزود: اگر شهروندان كمك كنند و ميزان كرايه تعيين شده را بپردازند نه تنها ميزان كرايه در ايلام افزايش نيافته بلكه در برخي مسيرها نيز كاهش يافته است.

نوروزي گفت: سال گذشته معمولا براي هر مسيري چه كوتاه و چه زياد يك هزار ريال دريافت مي‌شد اما خوشبختانه با تصويب نرخ جديد ديگر حق شهروندان كه مسير كوتاهتري طي مي‌كنند، ضايع نمي‌شود.

وي، از شهروندان ايلامي خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف مبني بر افزايش خودسرانه كرايه تاكسي موارد خلاف را به اين سازمان گزارش دهند تا در كوتاهترين زمان ممكن بررسي شود.

وي همچنين در خصوص ميزان نرخ كرايه تاكسيهاي تلفني درون شهري ايلام نيز گفت: بر اساس مصوبه شوراي شهر كرايه هر مسير تا فاصله كمتر از سه كيلومتر شش هزار ريال و بيشتر از آن هشت هزار ريال تعيين شده است.

حدود ‪ ۸۰۰‬دستگاه خودرو تاكسي، سمند و پرايد و ‪ ۶۰‬آژانس در ايلام به كار جابجايي مسافر اشتغال دارند.

نظرات ارسال نظر
 • علی تنهاییدر تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۱

  با سلام تو را ارواح خاک پدرتون یه فکری به حال ما بکنید به خدا که بالاتر از اون کسی نیست کرایه 250تومان خیلی کمه از صبح تا شب کار میکنیم خرجی به زور در می اوریم حداقل 500تومان کنید تا همه چیز گران شده ما هم قدرت خرید داشته باشیم خواهش میکنم نجاتمون بدین دیگه شرمنده زن و بچه نباشیم متشکرم

  پاسخ به این نظر
 • احمددر تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۱

  سلام.چرا بعضی از راننده ها خودشون به دروغ میگن روی بنرها قیمت فلان جااینقدر شده.مگه بی سواد گیر آوردن که به دروغ قیمت کرایه هارو زیاد می کنند.لطفا بیشتر نظارت کنند.

  پاسخ به این نظر
 • sajad kazemiدر تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۱

  سلام.این همه گشتم تا لیست قیمت گذاری جدید رو ببینم اخرش به یک توضیح مختصر اکتفا شد. اگه میشه لیست قیمت گذاری مصوب تاکسیرانی داخل شهر ایلام رو اپلود کنید

  پاسخ به این نظر