معاون برنامه ریزی استاندار ایلام : مبارزه با گرانفروشی در ایلام تشدید می‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام ، حجت الله فرجي امروز در نشست كميته تنظيم بازار استان در سالن اجتماعات استانداراي ايلام افزود: دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط باموضوع از جمله سازمان بازرگاني در سال جديد با انديشيدن ساز و كارهاي لازم به مبارزه جدي خود در برابر متخلفان اقتصادي در اين استان ادامه مي دهد.
وي ادامه داد: براساس دستور العمل هاي جاري بايد تمام صنوف در استان ايلام نسبت به تثبيت قيمتهاي خود اقدام كنند.
اين مسئول اضافه كرد: سازمان بازرگاني نيز بايد با بازرسيهاي متعدد از صنوف فعال ايلام از بروز هرگونه گرانفروشي در استان جلوگيري كند.
فرجي تصريح كرد: تثبيت قيمتها و جلوگيري از گرانفروشي بايد در اوليوت كاري اين دستگاه اجرايي در سال جديد باشد.
رئيس سازمان بازرگاني استان ايلام نيز در اين نشست گفت: اين دستگاه اجرايي از ابتداي سال جاري با برنامه‌ريزي‌هاي مدون در راستاي تثبيت قيمت كالا در اين استان تلاش خود را شروع كرده است.
حجت الله حسيني افزود: از آغاز سال جاري با توزيع يك هزار تن ميوه از نوع سيب درختي و پرتغال سعي در كاهش نرخ بازار ميوه در استان ايلام داشته است.
وي ادامه داد: البته اين سازمان اين روش را يكي از برنامه‌هاي كوتاه مدت خود در زمينه كاهش بازار ميوه دانسته و برنامه‌هاي بلند مدت ديگري دارد كه اجراي آنها منوط به همكاري ديگر دستگاه‌هاي اجرايي در استان است.
اين مسئول اضافه كرد: يكي از برنامه هاي بلند مدت اين سازمان ايجاد سازمان ميوه و تره بار توسط شهرداري ايلام است.
حسيني تصريح كرد: اين سازمان بارها و بارها با مكاتبات فراوان از شهرداري ايلام خواسته نسبت به راه اندازي اين سازمان اقدام كند اما متاسفانه تاكنون موفق به اجراي اين مهم نشده است.
اين مسئول اضافه كرد: با راه‌اندازي اين سازمان، ميوه و تره‌بار با نظارت سازمان بازرگاني و با قيمت مناسب به مردم عرضه خواهد شد.
وي گفت: اكنون تيمهاي بازرسي اين سازمان در سطح شهر ايلام مستقر و برنحوه عرضه كالانظارت كافي دارند.
حسيني از شهروندان ايلامي خواست در صورت بروز و مشاهده هرگونه گرانفروشي و تخلفات اقتصادي مراتب را به شماره تلفن 124 گزارش دهند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال