پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

نوروز در ایلام با بیش از ۵۰ هزار نفر ظرفیت اقامتی و اسکان

رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام گفت: براي اقامت مناسب مسافران نوروزي ورودي به استان با استفاده از ظرفيت اقامتي مدارس، بيش از 50 هزار نفر ظرفيت اقامتي و اسكان را در طول تعطيلات نوروزي فراهم مي‌كنيم.

فريدون محمدي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ با بيان اين‌كه مجموع تخت‌هاي اقامتي ايلام پاسخگوي گردشگران ورودي به اين استان نيست، اظهار كرد:‌ از سال گذشته تاكنون حدود 150 تخت اقامتي با بهره‌برداري دو تا سه هتل به ظرفيت‌هاي پيشين اضافه شده و مجموع تخت‌هاي اقامتي را در سراسر استان ايلام به 600 تخت رسانده‌اند.

وي ادامه داد: ‌با توجه به ورود گردشگران به استان مانند سال‌هاي گذشته از همه‌ي ظرفيت‌هاي موجود استان براي اسكان مسافران نوروزي استفاده مي‌شود. پيش‌بيني مي‌كنيم با افزايش دو برابري مدارس در شهر ايلام اين ظرفيت‌ها به اسكان 50 هزار نفر شب مسافر منجر شود.

رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام با بيان اين‌كه چارت ستاد تسهيلات نوروزي اين استان با توجه به ضرورت‌ها و نيازهاي ايلام ترسيم شده است، گفت: كميته‌ي اسكان، نظارت و آمار، كميته‌ي تبليغات و اطلاع‌رساني، روابط عمومي، نمايشگاه‌ها و جشنواره‌ها و كميته‌ي حراست و حقوقي فعاليت‌هاي اجرايي را در ستاد تسهيلات نوروزي برعهده دارند.

او بيان كرد: سال گذشته با احتساب آمار ورودي كاروان‌هاي راهيان نور به استان ايلام، حدود 800 هزار نفر در نوروز به ايلام سفر كردند كه نسبت به نوروز 1385، دو برابر افزايش داشت.

وي افزود: با احتساب رشد برابري ورودي گردشگران در نوروز هر سال، پيش‌بيني مي‌شود كه نوروز 1387 بيش از يك ميليون و 200 هزار گردشگر به استان ايلام وارد شوند. با وجود اقامت كوتاه گردشگران ورودي به ايلام، ظرفيت اقامتي و اسكان پنج‌هزار نفري پاسخگوي نياز گردشگران خواهد بود.

نظرات ارسال نظر