یک‌شنبه 18 خرداد 1399

استاندار ایلام: دولت نهم ظرفیت های اقتصادی ایلام را احیا کرد

دولت نهم ضمن شناسايي ظرفيت هاي اقتصادي اين استان، آنها را احيا كرده است.
به گزارش خبرگزاري فارس علي محمد آزاد استاندار ايلام ضمن اعلام اين مطلب افزود: ايجاد صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و همچنين توسعه مرز بين المللي مهران از جمله خدمات دولت نهم به استان در حال توسعه ايلام است.
وي ادامه داد: البته اين طرح ها نمونه كوچكي از خدمات دولت نهم به اين خطه از كشور است كه به آن پرداخته مي شود.
اين مسئول اضافه كرد: مرز مهران به واسطه همكاري و مساعدت دولت نهم به يكي از مهمترين خروجي هاي كشور تبديل شده كه در آينده نزديك در موضوع صادرات و واردات نيز از ديگر خروجي هاي كشور پيشي خواهد گرفت.
آزاد تصريح كرد: در سال جاري با توجه دولت نهم و تصويب آن در نشست هيئت دولت با ايجاد منطقه ويژه اقتصادي مهران موافقت شده است.
اين مسئول اضافه كرد: ايجاد اين منطقه اقتصادي در استان ايلام نويدي براي رونق و پيشرفت اقتصادي استان بوده كه نظير چنين طرحي در گذشته وجود نداشته است.
به گزارش ايسنا استاندار ايلام همچنين گفت: مطالعات طرح آزادراه كرمانشاه - ايلام - خوزستان در سريع ترين زمان ممكن به اتمام مي رسد.
وي افزود: با توجه به اين كه ايلام در غرب كشور و در همسايگي عراق واقع شده است، رشد روز افزون تجارت و صادر كردن كالاهاي نفتي و غيرنفتي به كشور همسايه مي تواند توجيه مناسبي براي بهره برداري از اين بزرگراه باشد.
وي با تاكيد بر اين كه استان ايلام براي دستيابي به توسعه پايدار بايد به آزاد راههاي كشور وصل شود افزود: با ساخت و بهره برداري از بزرگراه كرمانشاه، ايلام و خوزستان زمينه لازم براي فعاليت هاي ترانزيتي كالا از مناطق جنوبي و غربي به پايتخت كشور نيز فراهم مي شود.
آزاد با بيان اين كه اين بزرگراه مي تواند تاثير چشمگيري در پيشرفت و توسعه استان از نظر صادرات كالا داشته باشد ابراز اميدواري كرد كه عمليات بزرگراه غرب - جنوب كشور هر چه سريع تر به مرحله اجرا برسد.

نظرات ارسال نظر