پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

دست کم ۷۰درصد شهر ایلام حاشیه است ،ایلام تنها مرکز استان فاقد کمربندی و بازار مرکزی است

شهردار ايلام گفت:‌ سرعت رشد شهر ايلام بد نيست اما عقب ماندگي‌هاي گذشته آن فاجعه است.

مهندس حبيب الله چاغروندي با حضور در دفتر ايسنا در ايلام در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد: زيرساخت‌هاي ايلام بسيار ضعيف است و تا زماني كه مشكل زيرساخت‌ها حل نشود نمي‌توان به كار روبنايي پرداخت چرا كه ما هنوز از زيرزمين بيرون نيامده‌ايم كه بخواهيم به مبلمان شهري بپردازيم.

وي افزود: تا مديريت واحد شهري با آن معناي قانوني به وجود نيايد مشكلات ايجاد زيرساخت‌هاي شهر ايلام همچنان باقي خواهد ماند چون ايجاد زيرساخت‌ها هميشه تخريب را به دنبال دارد بنابراين لازم است تمام مسائل شهري با هماهنگي كامل دستگاه‌ها انجام شود.

چاغروندي با اشاره به اين كه مشكل شهر ايلام فضاي سبز و فضاي تفريحي نيست گفت: مشكل اين شهر ساختار شهري است. ما در عرض معبر مشكل نداريم، نياز به فرهنگ سازي در شهر بسيار احساس مي‌شود، چرا كه مردم فقط چارچوب داخلي منزل شخصي‌شان را خانه خود مي‌دانند و متاسفانه فرهنگ «شهر ما، خانه ما» اصلا جا نيافتاده است.

شهردار ايلام در اشاره به برخي ركوردهاي خاص شهر ايلام خاطرنشان كرد: متاسفانه شهر ايلام تنها مركز استاني است در كشور كه كمربندي و بازار مركزي ندارد و تنها مركزي استاني است كه دست كم 70 درصد فضاي شهري آن حاشيه است و بر اساس اشل شهري طراحي نشده است.

وي بزرگ ترين مشكل شهر ايلام را نداشتن طراحي شهري عنوان و اظهار كرد: متاسفانه سال‌هاست كه شهر ايلام بدون هيچ گونه برنامه‌ريزي و طراحي شهري مشخص پيش مي‌رود به طور مثال قبلا ورودي شهر در جنوب غربي آن قرار داشت در حالي كه الان در منطقه‌ شمال شرقي است كه همين مساله تمام كارهاي گذشته را به هم مي‌ريزد و خود نيازمند يك طراحي جديد است.

نظرات ارسال نظر