تعدادی از کارگران ایلامی با ۱۱ سال سابقه در آستانه‌ اخراج

تعدادي از كارگران شركت در آستانه‌ تعطيلي شركت گوني بافي ايلام از اختلال در معيشت 40 خانوار به دنبال اخراج احتمالي خود ابراز گله مندي كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تقريبا يك ماهي است كه شركت گوني بافي ايلام به دليل مشكلات فني دستگاه‌هاي موجود به حالت تعطيل درآمده است اين در حالي است كه كارگران اين شركت در دفتر ايسناي ايلام اين را يك بهانه براي اخراج خود اعلام كردند.

عبدالرضا رضايي يكي از كارگران اين شركت با بيان اين كه دستگاه‌هاي اين شركت هيچ گونه مشكل حادي كه كارفرمايان آن‌ها را فرسوده اعلام كرده‌اند ندارد ادامه داد:‌ به جرات مي‌توان گفت با يك سرويس ساده دستگاه‌ها 90 درصد كار قبلي خود را انجام مي‌دهند و اين را مي‌توانيم ثابت كنيم.

وي با اشاره به اين كه قريب 11 سال است كه شركت گوني بافي در ايلام فعال است و هيچ گونه مشكلي در زمينه‌ توليد و فروش ندارد افزود:‌ مسوولان شركت اظهار دارند كه به دليل كمبود نقدينگي شركت به صورت موقت تعطيل شده اما هدف آن‌ها اخراج كارگران قديمي‌ و استخدام كارگران جديد با قرارداد موقت و هزينه‌اي كم است.

علي محمد پاويرا از ديگر كارگران اين شركت ضمن بيان اين كه دو ماه است كه حقوق و هفت ماه از پرداخت بيمه كارگران خبري نيست اضافه كرد:‌ اين در حالي است كه در طول اين هفت ماه حق بيمه از حقوق كارگران كسر شده اما به حساب تامين اجتماعي واريز نشده است.

وي با تاكيد بر اين كه هدف ما كارگران خارج نشدن سرمايه و امكانات از استان محروم است ياد آور شد: براي پيگيري اين مشكل در طول تعطيلي موقت شركت به تمام دستگاه‌هاي ذي ربط مراجعه كرديم اما هيچ دستگاهي جواب منطقي و قابل قبولي به ما نمي‌دهند و هر كجا كه مي‌رويم جز جوابي بي ربط و غير منطقي چيزي ديگر نمي‌شنويم.

جليل باقري ـ عضو شوراي شركت ـ نيز اظهار كرد:‌ آيا تعطيل كردن يك شركت با اشتغالزايي200 نفر و بي كار كردن افراد در اين شرايط نابسامان كار درست و منطقي‌اي است.

الله بخش عادلي ـ مدير داخلي شركت گوني بافي ايلام ـ دراين باره به ايسنا گفت: نقص فني دستگاه‌ها كمبود نقدينگي و سوددهي به دليل كار كردن با دستگاه‌هاي فرسوده از مهم‌ترين عامل‌هاي تعطيلي موقت اين شركت است.

وي با بيان اين كه هدف با تعطيلي كامل اين واحد توليدي نيست، ‌اضافه كرد:‌ تعطيلي اين شركت حداكثر تا شش ماه با جايگزيني كردن دستگاه‌هاي نو طول خواهد كشيد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال