یک‌شنبه 24 آذر 1398

کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در ایلام به کار خود پایان داد

كنگره سراسري شعر دفاع مقدس با عنوان "آواهاي سرخ بلوط" روز جمعه با حضور شاعران برجسته كشور و جمع كثيري از هنرمندان و شاعران دفاع مقدس در ايلام به كار خود پايان داد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در اين آيين گفت: هنرمندان بايد با فعاليت‌هنري خود زواياي پنهان‌جنگ را به نسل جوان‌جامعه منتقل كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين"محمدنقي لطفي"با بيان‌اينكه‌استان ايلام با‪ ۴۳۰‬كيلومتر مرز مشترك با عراق در خط مقدم جنگ قرار داشت، افزود: هنرمندان و شاعران بايد با سرودن شعر، خاطرات دوران جنگ در اين استان را زنده كنند.

وي گفت: ترويج فرهنگ جبهه و دفاع مقدس ملت ايران بايد با سرمايه‌گذاري فرهنگي مورد توجه شاعران و نويسندگان جامعه قرار گيرد.

وي ادامه داد:زبان هنر بهترين زبان ارايه آموزه‌ها و دستاوردهاي انقلاب و ارزشهاي دفاع مقدس است و بايد از اين ظرفيت بخوبي بهره‌گيري شود.

رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان ايلام نيز گفت:در اين كنگره دو روزه ‪ ۳۰۰‬شاعركشور تازه‌ترين سروده‌هاي خود رابا مضامين دفاع مقدس قرائت كردند.

سرهنگ "ابراهيم محمدزاده"افزود: اين كنگره با حضورشاعران برجسته كشور از جمله "محمدعلي بهمني، محمد سلماني و عبدالجبار كاكايي" برگزار شد.

وي هدف از برگزاري اين كنگره را تجليل از انديشمندان و شاعران حوزه مقاومت و پايداري و هنرمندان عرصه دفاع مقدس و شناسايي و كشف استعدادهاي جديد در حوزه فرهنگ و هنر عنوان كرد.

محمدزاده‌افزود:در اين كنگره، شاعران علاوه بر شركت درجلسات علمي، آموزشي و شعرخواني از مناطق عملياتي استان طي هشت سال دفاع مقدس ديدن كردند.

نظرات ارسال نظر