کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در ایلام به کار خود پایان داد

كنگره سراسري شعر دفاع مقدس با عنوان "آواهاي سرخ بلوط" روز جمعه با حضور شاعران برجسته كشور و جمع كثيري از هنرمندان و شاعران دفاع مقدس در ايلام به كار خود پايان داد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در اين آيين گفت: هنرمندان بايد با فعاليت‌هنري خود زواياي پنهان‌جنگ را به نسل جوان‌جامعه منتقل كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين"محمدنقي لطفي"با بيان‌اينكه‌استان ايلام با‪ ۴۳۰‬كيلومتر مرز مشترك با عراق در خط مقدم جنگ قرار داشت، افزود: هنرمندان و شاعران بايد با سرودن شعر، خاطرات دوران جنگ در اين استان را زنده كنند.

وي گفت: ترويج فرهنگ جبهه و دفاع مقدس ملت ايران بايد با سرمايه‌گذاري فرهنگي مورد توجه شاعران و نويسندگان جامعه قرار گيرد.

وي ادامه داد:زبان هنر بهترين زبان ارايه آموزه‌ها و دستاوردهاي انقلاب و ارزشهاي دفاع مقدس است و بايد از اين ظرفيت بخوبي بهره‌گيري شود.

رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان ايلام نيز گفت:در اين كنگره دو روزه ‪ ۳۰۰‬شاعركشور تازه‌ترين سروده‌هاي خود رابا مضامين دفاع مقدس قرائت كردند.

سرهنگ "ابراهيم محمدزاده"افزود: اين كنگره با حضورشاعران برجسته كشور از جمله "محمدعلي بهمني، محمد سلماني و عبدالجبار كاكايي" برگزار شد.

وي هدف از برگزاري اين كنگره را تجليل از انديشمندان و شاعران حوزه مقاومت و پايداري و هنرمندان عرصه دفاع مقدس و شناسايي و كشف استعدادهاي جديد در حوزه فرهنگ و هنر عنوان كرد.

محمدزاده‌افزود:در اين كنگره، شاعران علاوه بر شركت درجلسات علمي، آموزشي و شعرخواني از مناطق عملياتي استان طي هشت سال دفاع مقدس ديدن كردند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال