پنج‌شنبه 15 خرداد 1399

امام‌جمعه ایلام: فساد اقتصادی، بزرگترین مانع بر سر راه پیشرفت هر کشور است

نماينده‌ ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام، گفت: فساد اقتصادي، يكي از مشكلات جامعه و بزرگ‌ترين مانع بر سر راه پيشرفت هر كشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت الاسلام و المسلمين محمد نقي لطفي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز با اشاره به فرمان هشت سال پيش مقام معظم رهبري در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادي به سران سه قوه نظام اسلامي‌، اظهار داشت: در بعد اقتصادي، همين فساد اقتصادي است كه اگر درمان نشود و تحت كنترل در نيايد، راه‌هاي رانت خواري، تراكم ثروت در دست باند‌ها و بعضي افراد خاص و زياده خواري ترويج و اوضاع اقتصادي نابسامان مي‌شود.

وي با اشاره به وظايف سه قوه‌ در مقابله با اين فساد، افزود: دولت كه به عنوان اولين دستگاه مبارزه با مفاسد اقتصادي و مسوول مستقيم مبارزه با مفاسد اقتصادي است بايد توسط استانداران، وزرا و ديگر دستگاه‌ها، تمام گلوگاه‌هايي كه امكان يا احتمال بروز فساد اقتصادي در آن‌ها وجود دارد را محكم مسدود كند و تحت كنترل خود در آورد.

لطفي با بيان اين كه قوه قضاييه به عنوان دستگاهي كه بايد امنيت اقتصادي را براي مردم فراهم كند در اين راه گام‌هاي بلندي برداشته است،‌ اضافه كرد:‌ مجلس هم به عنوان سومين دستگاه با توجه به سلايق مختلف و متفاوت بايد با ارايه طرح‌ها و لوايح محكم و استوار پاي به عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادي بگذارد.

نماينده‌ ولي فقيه در استان و امام جمعه‌ ايلام ادامه داد: اين سه قوه كه مسوول برقراري امنيت اقتصادي در كشور هستند، بايد فرامين مقام معظم رهبري را جدي بگيرند.

خطيب جمعه‌ شهر ايلام با اشاره به اين كه حضور مردم استان ايلام در انتخابات دور دوم مجلس هشتم شوراي اسلامي‌، آگاهانه و تير محكمي‌ بر قلب اسكتبار جهاني بود، خاطرنشان كرد: متاسفانه بعد از برگزاري انتخابات دور دوم، حادثه ناگوار و تلخي در شهرستان ايوان رخ داد كه منجر به كشته شدن سه تن از نوجوانان غيور اين شهرستان شد كه مسوولان مربوطه بايد عاملين، محركان و مسببان كه با انتشار شايعه منجر به بروز چنين حادثه تلخي شدند، شناسايي و برخورد كنند.

نظرات ارسال نظر