شنبه 23 آذر 1398

غرب و جنوب غرب کشور تا ۳روز آینده درگیر پدیده گرد و غبار خواهد بود

يك كارشناس هواشناسي گفت: ‌تا سه روز آ‎ينده استان‌هاي كرمانشاه، ايلام، خوزستان، بوشهر، كهكلويه و بويراحمد و فارس درگير پديده گرد و غبار خواهند بود.
معصومه احمدي در گفت و گو با خبرنگار ايلنا گفت: ‌طبق آخرين نقشه پيش‌يابي طي امروز در شمال و شمال غرب و روز پنجشنبه در دامنه‌هاي البرز شمال شرق و به تدريج شرق كشور، كاهش نسبي دما روي مي‌دهد .
وي ادامه داد:‌ طي همين مدت در استان هاي شمال كشور و همچنين نواحي مرتفع شمال غرب گاهي بارش هاي خفيف و در ارتفاعات رعد و برق پيش بيني مي‌شود.
اين كارشناس هواشناسي افزود: در سه روز آينده در برخي نقاط جنوب شرق در ساعات بعد از ظهر بر تراكم ابرها افزوده شده و در ارتفاعات اين مناطق بارش پراكنده يا رعد و برق پيش بيني مي شود كه از روز جمعه تا يكشنبه هم اين وضعيت تشديد مي‌شود.

دماي هواي تهران در گرمترين ساعات امروز به41 درجه بالاي صفر مي‌رسد
احمدي در رابطه با وضعيت گرد و غبار در كشور گفت:‌تصاوير ماهواره گرد و خاك را بر روي كشور عراق نشان مي‌دهد و پيش بيني مي شود در سه روز آينده به تناوب در جنوب غرب و بخش‌هايي از غرب كشور هم اين پديده مشاهده شود.
اين كارشناس هواشناسي وضعيت هواي تهران را در 24 ساعت آينده صاف در پاره‌اي نقاط همراه با وزش باد پيش بيني كرد و گفت: دماي هواي تهران در گرمترين ساعات امروز به41 درجه بالاي صفر و در خنك ترين زمان به 26 درجه بالاي صفر مي رسد.

نظرات ارسال نظر