استاندار ایلام: مساعدت دستگاههای اداری استان برای اجرایی شدن طرح آمایش صنعتی

مهندس میرمحمد غراوی؛ در اولین جلسه کمیسیون آمایش صنعتی ومعدنی استان ایلام، مدیران و دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه صنعت  و معدن استان را موظف به عملیاتی نمودن طرح آمایش صنعتی ومعدنی نمود.  
استاندار ایلام؛ با اشاره به ابلاغیه وزیر صنایع و معادن برای تشکیل کمیسیون طرح آمایش صنعتی ومعدنی در استان ها گفت: با توجه به محدودیت هایی که در بخش های مختلف انرژی، آب، مسائل زیست محیطی و زمین وجود دارد،  مدیران دستگاههای اجرای مرتبط بایستی بروکراسی های اداری را در این زمینه کم نموده تا علاوه بر شکل گیری صنعت، مشکلات هم کاهش یابد. وی افزود؛ ما انتظار نقض قانون را نداریم اما می توانیم با مساعدت و همیاری بیشتر این طرح مهم را پیش ببریم. 
وی با اشاره به رتبه اول استان در طرح آمایش صنعتی ومعدنی گفت: بخش صنعت ومعدن استان با عملکرد خوب خود و ارسال به موقع طرح های پیشنهادی توانستند امتیازات بهتری برای توسعه صنعت استان به دست آورند. استاندار ایلام خاطر نشان کرد یکی از این امتیازات؛ اختصاص مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید علاوه بر ۲۶۴۰ میلیارد ریال  اعتبارات قبلی به طرح های پیشنهادی استان ایلام بوده که حاکی از توجه و تلاش وزیر محترم صنایع و معادن برای توسعه استان های محروم می باشد. 
استاندار ایلام بر سرعت بخشیدن به تصویب طرح های پیشنهادی تأکید نمودند  و اضافه کرد: در نحوه انتخاب متقاضیان و سرمایه گذاران بایستی نهایت دقت و تلاش شود تا کسانی که دارای توان مالی و علاقه مند به سرمایه گذاری در این منطقه می باشند وارد عرصه شوند. 
برداری و همچنین افزایش حجم سرمایه گذاری های انجام شده و اشتغالزایی مناسب این بخش خبر داد. 
لازم به ذکر است،  در اولین جلسه کمیسیون آمایش صنعتی استان تعداد ۳ طرح تولید قطعات بتنی سبک، مواد اولیه داروئی و قرص و کپسول داروئی و روغن های پایه نفتی با حجم سرمایه گذاری مورد نیاز ۱۲۵۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی قابل پیش بینی ۳۸۰ نفر به تصویب ر
مهندس مظفر فروتن رئیس سازمان صنایع و معادن  استان ایلام  در ابتدای جلسه پس از قرائت دستورالعمل تشکیل کمیسیون طرح آمایش صنعتی، گزارشی از اقدامات انجام شده در طی دولت نهم و مقایسه آن با مدت مشابه به اطلاع رساند. وی از رشد ۱۲۰ درصد صدور پروانه بهره
 سید. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه