بارش نخستین برف زمستانی ایلام را سفید‌پوش کرد / تردد در محورهای برفگیر ایلام جریان دارد

بارش برف از شب گذشته در ایلام آغاز شده و بسیاری از مناطق این استان را سفیدپوش کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، بارش برف در استان ایلام، دمای این شهر و دیگر مناطق را تا پنج درجه کاهش داده است.
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام در این باره گفت: این بارش برف به واسطه ورود سیستم بارش‌زایی از شرق مدیترانه به سوی مناطق غربی روی داده است.
رضا صدیقی‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بارش‌ها تا پایان وقت امروز در مناطق مختلف ایلام ادامه دارد.
وی ادامه داد: در مناطق شمالی استان ایلام از جمله ایلام، ایوان و شیروان چرداول بارش‌ها به صورت برف و در مناطق جنوبی از جمله مهران، دهلران و آبدانان به صورت باران است.
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام اضافه کرد: اکنون دمای شهر ایلام و دیگر مناطق شمالی استان ایلام بین چهار تا پنج درجه سانتیگراد در مقایسه با روز گذشته کاهش یافته و این کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در روزهای آتی افت دارد.
صدیقی‌فر با بیان اینکه این میزان بارش برف و باران نخستین بارش موثر زمستانی در مناطق مختلف استان ایلام است، افزود: در مناطق شمالی و ارتفاعات ایلام میزان بارش برف به ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد.
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام گفت: پس از افت شدید دما در مناطق شمالی استان ایلام از اوایل هفته آتی دمای این مناطق افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: اکنون دمای شهر ایلام چهار درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده که در مقایسه با روز گذشته پنج درجه کاهش نشان می‌دهد.
صدیقی‌فر تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده دمای شهر ایلام و مناطق شمالی پس از بارش برف و تا پایان هفته به هشت درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد. 
---------------------------------------------------
فرمانده پلیس‌راه استان ایلام گفت: با توجه به بارش شدید برف در مناطق شمالی و ارتفاعات ایلام، تردد خودروها در محورهای برفگیر این استان جریان دارد.
محمد مرادی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: تمام محورهای ارتباطی استان ایلام باز بوده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.
وی ادامه داد: پرسنل پلیس‌راه در قالب طرح زمستانه در محورهای سخت گذر و برفگیر استان ایلام مستقر بوده و بر ترافیک این محورها نظارت دارند.
فرمانده پلیس راه ایلام اضافه کرد: تمام رانندگانی که قصد عبور از محورهای ارتباطی در شمال استان ایلام را دارند باید وسایط نقلیه خود را به سیستم‌های گرمایشی و زنجیر چرخ مجهز کنند.
مرادی گفت: پرسنل پلیس‌راه مستقر در محورهای ارتباطی برفگیر استان ایلام از وسایط نقلیه فاقد زنجیر چرخ و دیگر وسایل و تجهیزات زمستانی مانند برف پاکن و وسایل گرمایشی خودداری می‌کنند.
فرمانده پلیس‌راه استان ایلام گفت: استفاده از وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی تأمین کننده امنیت سفر برای رانندگان وسایط نقلیه بوده و باید رانندگان همکاری لازم را با پلیس‌راه داشته باشند.
مدیرکل راه و ترابری استان ایلام نیز گفت: با بارش برف زمستانی در محورها ارتباطی استان ایلام گشت‌های راهداری در گردنه و محورهای برفگیر مستقر شده و از ساعت اولیه بارش برف نسبت به برف‌روبی محورهای ارتباطی اقدام کرد‌ند.
محمدامین نصرالهی‌زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: پس از برفروبی و پاکسازی محورهای ارتباطی کار نمک‌پاشی محورهای برفگیر استان ایلام توسط گروه‌های راهداری نیز انجام شده است.
شهرداری ایلام نیز گفت: اکنون با بسیج نیروها و امکانات شهرداری و با برفروبی معابر و نمک پاشی تردد در معابر شهر ایلام جریان دارد.
عبدالله بهادری امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: برای مردم شهر ایلام نیز بسته‌های از نمک و شن تهیه شده و در اختیار آنان قرار گرفت تا در صورت نیاز در محل عبور و مرور خود در منازل و کوچه‌ها استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام نیز گفت: با توجه به بارش برف و کاهش دما باید مردم مراقب کنتورهای آب خود باشند.
ذولفقار مهدی‌زاده اظهار داشت: مشترکان می‌توانند با پوشاندن کنتورهای آب از یخزدگی و خرابی کنتورهای آب جلوگیری کنند.
مدیرکل سازمان آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: مدارس مقاطع ابتدایی نوبت صبح شهرستان ایلام و ملکشاهی تعطیل است. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه