سايت خبري | مقالات | درد دل‌ها | گالري تصاوير | موسیقی | ويديو  |خدمات‌شهری | كاغذ ديواري‌ | دانش‌نامه آزاد | تبليغات

 

 

 
چهار‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
۱۶ ژانویه ۲۰۱۹   
 

 
 

وبلاگ‌‌ها | تصاوير ارسالي كاربران| ارسال تصویر | ارسال خبر| ارسال مطلب| درباه ما | ارتباط با ما

 
 
 

گفته اند:

انسان چه مسئوليت هراسناكي براي بيداد و ننگ جهان بر دوش دارد.
كازانتزاكيس

 

نمايش تبليغ ديگر

 
نام كاربري:
 
كلمه عبور:                 
 

   بارش نخستين برف زمستاني ايلام را سفيد‌پوش كرد / تردد در محورهاي برفگير ايلام جريان دارد

بارش برف از شب گذشته در ايلام آغاز شده و بسياري از مناطق اين استان را سفيدپوش كرده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، بارش برف در استان ايلام، دماي اين شهر و ديگر مناطق را تا پنج درجه كاهش داده است.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام در اين باره گفت: اين بارش برف به واسطه ورود سيستم بارش‌زايي از شرق مديترانه به سوي مناطق غربي روي داده است.
رضا صديقي‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: بارش‌ها تا پايان وقت امروز در مناطق مختلف ايلام ادامه دارد.
وي ادامه داد: در مناطق شمالي استان ايلام از جمله ايلام، ايوان و شيروان چرداول بارش‌ها به صورت برف و در مناطق جنوبي از جمله مهران، دهلران و آبدانان به صورت باران است.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام اضافه كرد: اكنون دماي شهر ايلام و ديگر مناطق شمالي استان ايلام بين چهار تا پنج درجه سانتيگراد در مقايسه با روز گذشته كاهش يافته و اين كاهش دما تا 10 درجه سانتي‌گراد در روزهاي آتي افت دارد.
صديقي‌فر با بيان اينكه اين ميزان بارش برف و باران نخستين بارش موثر زمستاني در مناطق مختلف استان ايلام است، افزود: در مناطق شمالي و ارتفاعات ايلام ميزان بارش برف به 20 سانتي‌متر مي‌رسد.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام گفت: پس از افت شديد دما در مناطق شمالي استان ايلام از اوايل هفته آتي دماي اين مناطق افزايش مي‌يابد.
وي ادامه داد: اكنون دماي شهر ايلام چهار درجه سانتيگراد زير صفر گزارش شده كه در مقايسه با روز گذشته پنج درجه كاهش نشان مي‌دهد.
صديقي‌فر تصريح كرد: براساس پيش‌بيني‌هاي به عمل آمده دماي شهر ايلام و مناطق شمالي پس از بارش برف و تا پايان هفته به هشت درجه سانتيگراد زير صفر مي‌رسد. 
---------------------------------------------------
فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: با توجه به بارش شديد برف در مناطق شمالي و ارتفاعات ايلام، تردد خودروها در محورهاي برفگير اين استان جريان دارد.
محمد مرادي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: تمام محورهاي ارتباطي استان ايلام باز بوده و تردد خودروها در آنها جريان دارد.
وي ادامه داد: پرسنل پليس‌راه در قالب طرح زمستانه در محورهاي سخت گذر و برفگير استان ايلام مستقر بوده و بر ترافيك اين محورها نظارت دارند.
فرمانده پليس راه ايلام اضافه كرد: تمام رانندگاني كه قصد عبور از محورهاي ارتباطي در شمال استان ايلام را دارند بايد وسايط نقليه خود را به سيستم‌هاي گرمايشي و زنجير چرخ مجهز كنند.
مرادي گفت: پرسنل پليس‌راه مستقر در محورهاي ارتباطي برفگير استان ايلام از وسايط نقليه فاقد زنجير چرخ و ديگر وسايل و تجهيزات زمستاني مانند برف پاكن و وسايل گرمايشي خودداري مي‌كنند.
فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: استفاده از وسايل گرمايشي و تجهيزات زمستاني تأمين كننده امنيت سفر براي رانندگان وسايط نقليه بوده و بايد رانندگان همكاري لازم را با پليس‌راه داشته باشند.
مديركل راه و ترابري استان ايلام نيز گفت: با بارش برف زمستاني در محورها ارتباطي استان ايلام گشت‌هاي راهداري در گردنه و محورهاي برفگير مستقر شده و از ساعت اوليه بارش برف نسبت به برف‌روبي محورهاي ارتباطي اقدام كرد‌ند.
محمدامين نصرالهي‌زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: پس از برفروبي و پاكسازي محورهاي ارتباطي كار نمك‌پاشي محورهاي برفگير استان ايلام توسط گروه‌هاي راهداري نيز انجام شده است.
شهرداري ايلام نيز گفت: اكنون با بسيج نيروها و امكانات شهرداري و با برفروبي معابر و نمك پاشي تردد در معابر شهر ايلام جريان دارد.
عبدالله بهادري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: براي مردم شهر ايلام نيز بسته‌هاي از نمك و شن تهيه شده و در اختيار آنان قرار گرفت تا در صورت نياز در محل عبور و مرور خود در منازل و كوچه‌ها استفاده كنند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري استان ايلام نيز گفت: با توجه به بارش برف و كاهش دما بايد مردم مراقب كنتورهاي آب خود باشند.
ذولفقار مهدي‌زاده اظهار داشت: مشتركان مي‌توانند با پوشاندن كنتورهاي آب از يخزدگي و خرابي كنتورهاي آب جلوگيري كنند.
مديركل سازمان آموزش و پرورش نيز اظهار داشت: مدارس مقاطع ابتدايي نوبت صبح شهرستان ايلام و ملكشاهي تعطيل است. 
 

 
  منبع: خبرگزاری فارس   در تاريخ:  ۲۳ دی ۱۳۸۷  ساعت: 8:06:52 AM 
 

از دسته: گوناگون دفعات مشاهده: لينك خبر (كد خبر= 5757 )
 
  نظرات:
 نام
 پست الكترونيك/سایت:
عدد  را در کادر مقابل وارد کنید:
(جهت حذف روبوتها)
تصویر جدید

نظر :

 

 

نمايش تصوير ديگر

logo-samandehi
 
 
 

 

 ۴۰۷۸۹۱۷۸ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  مشاهده | امروز  ۸۲۱۷ مشاهده

نقش آوران ایلام امروز

    تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

Managed With Chavir CMS

آخرين به روز رساني:  چهار‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ | زمان بارگزاري صفحه:  0/0625 ثانيه