جمعه 15 آذر 1398

طبیعت‌گردی مهم‌ترین شاخصه گردشگری ایلام است

مسعود اسكندري رئيس ستاد تسهيلات نوروزي و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: طبيعت‌گردي مهم‌ترين شاخصه گردشگري ايلام است.

رئيس ستاد تسهيلات نوروزي و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام  امروز در گفتگو با فارس افزود: طبيعت بكر استان ايلام يكي از موهبت‌هاي خدادادي است كه مي‌توان از اين ظرفيت براي جذب بيشتر گردشگران داخلي و خارجي بهره گرفت.

وي اضافه كرد: با توجه به قرار گرفتن استان ايلام در دامنه‌هاي سرسبز زاگرس داراي طبيعت و جنگل‌هاي زيبايي است كه بايد در تمام روزها از جمله روز 13 فروردين كه به روز طبيعت‌گردي موسوم است و حجم گردش در دل طبيعت بسيار بالاست نسبت به حفظ و حراست از اين موهبت الهي تلاش كرد.

اين مسئول از مردم خواست از تخريب فضاهاي سبز و عرصه‌هاي طبيعي استان در روز طبيعت (13 فروردين) خودداري كنند.حتي‌المقدور كيسه زباله را با خود همراه داشته باشيم و پس از اتمام تفريح و گردش خود محيط اطراف را پاكيزه نگه داريم.

وي اظهارداشت: اميدواريم با توجه به اينكه مردم استان ايلام مردمي طبيعت دوست هستند، خود آنان حافظ منابع طبيعي خويش باشند.

سكندري از شهروندان و مسافران نوروزي خواست در روز طبيعت در پاكيزه نگه داشتن مناطق سبز، جنگل‌ها و مراتع استان تلاش كنند.

رئيس ستاد تسهيلات نوروزي و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: جنگل‌ها و مراتع جزو سرمايه‌هاي ملي هستند و همه موظف به صيانت و حفاظت از آنها هستيم.

استان ايلام داراي يك ميليون و 500 هزار هكتار مرتع و 600 هزار هكتار جنگل انبوه بوده كه همه ساله پذيراي هزاران نفر از مردم در فصل بهار است.

نظرات ارسال نظر