جمعه 15 آذر 1398

موزه مردم‌شناسی ایلام پذیرای گردشگران نوروزی است

مسعود اسکندري روز جمعه به ايرنا گفت : موزه مردم‌شناسي قلعه والي درشهر ايلام در ايام نوروز از ابتدا تا سيزدهم فروردين ‌ماه پذيراي علاقه مندان و گردشگران نوروزي است.
وي افزود: موزه مردم‌شناسي تنها موزه استان ايلام است که در سال 87 و در شهر ايلام راه‌اندازي شده است.
وي ادامه داد: اين موزه در قلعه تاريخي والي در خيابان پاسداران شهر ايلام واقع شده و داراي بخش‌هاي مختلف از جمله شکار، نمايش آداب و سنت‌هاي بومي، محلي شامل لباس، کشاورزي، گليم‌بافي، پخت نان و نيز آسياب محلي و قبرستان قديمي است.
اين مسئول اضافه کرد: موزه مردم شناسي شهر ايلام از زمان افتتاح در سال 87 مورد توجه خاص گردشگران و دوستداران فرهنگ استان ايلام قرار گرفته و همچنان مورد بازديد دوستداران و گردشگران است.
رئيس ستاد تسهيلات نوروزي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: کارشناسان بخش نمايشگاهي اين دستگاه اجرايي به صورت برنامه‌ريزي شده در محل ياد شده آماده خدمت‌رساني به علاقه مندان و بازديدکنندگان هستند.
اسکندري ادامه داد: برپايي سياه چادر محلي همراه با پخت نان و شيريني محلي، برپايي نمايشگاه و فروشگاه صنايع دستي و هنرهاي سنتي از برنامه‌هاي جنبي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي است که در موزه مردم شناسي شهر ايلام برگزار شده است.
به گفته وي ، از اول سال جاري تاکنون بيش از 15 هزار نفر ازاين موزه ديدن کرده اند.

نظرات ارسال نظر