۸ گروه گشتی "حفاظت منابع طبیعی " در ایلام مستقر شدند

خبرگزاري فارس: مديركل منابع طبيعي استان ايلام گفت: در نخستين روز سال نو 8 گروه گشتي "حفاظت منابع طبيعي " در مناطق مختلف ايلام مستقر شدند.

عبدالرضا بازدار امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: به منظور حفظ و حراست از جنگل‌ها و منابع طبيعي استان 8 گروه گشت ويژه نوروزي يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري استان فعاليت خود را در ايلام آغاز كرده است.
وي ادامه داد: اين تعداد گروه گشتي در مناطق مختلف استان ايلام مستقر و از منابع طبيعي استان ايلام و تخريب احتمالي آن از سوي برخي از افراد جلوگيري مي‌كنند.
اين مسئول اضافه كرد: علاوه بر اين تعداد گروه گشتي، 23 پاسگاه حفاظت از منابع طبيعي در استان ايلام داير بوده كه كار حفظ و حراست از جنگل‌ها، عرصه‌ها و در مجموع منابع بكر و طبيعي استان ايلام را عهده‌دار هستند.
بازدار تصريح كرد: اين تعداد گشت نوروزي به طور شبانه‌روزي و در قاب گروهاي 6 نفره ثابت و سيار كار نظارت بر جنگل‌ها و منابع طبيعي استان ايلام را در ايام تعطيلات نوروزي و در زمان استفاده و بهره‌گيري گردشران عهده دار هستند.
مديركل منابع طبيعي استان ايلام گفت: منابع طبيعي متعلق به مردم و نسل آينده بوده و بايد همگان در حفظ و حراست از اين سرمايه‌هاي ملي تلاش بيشتري كنند.
وي از مردم و گردشگران نوروزي خواست براي بازديد از منابع طبيعي و بهره‌گيري از اين نعمت از تردد خودرو‌ها به اين مناطق اجتناب كرده و حتي‌المقدور از راه‌هاي دسترسي استفاده كنند.
اين مسئول اضافه كرد: شعله‌ور كردن آتش از ديگر موارد منع شده است كه بايد همگان نسب به رعايت موارد ايمني حفظ و حراست از جنگل‌ها، عرصه‌ها، مراتع و ديگر منابع طبيعي دقت كنند.
بازدار تصريح كرد: قطع كردن شاخ و برگ درختان و استفاده از هيزم از ديگر تخلفات در عرصه‌هاي منابع طبيعي است كه بايد از بروز اين تخلفات نيز جلوگيري كرد.
مديركل منابع طبيعي استان ايلام گفت: همكاران منابع طبيعي و گشت‌هاي ويژه حفاظت در ايام نوروز به طور شبانه‌روزي آماده ارائه خدمات به گردشگران نوروزي هستند.
وي ادامه داد: مردم و گردشگران نوروزي مي‌توانند در صورت برخورد با هرگونه تخلف مراتب را با شماره تلفن 09696 اطلاع دهند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال