یک‌شنبه 11 خرداد 1399

بارش شدید ذرات معلق‌، هوای شهر ایلام را غبار‌آلود کرده است

 پس اتمام بارش باران دو روزه در ايلام از ساعاتي پيش بارش شديد ذرات معلق، هواي شهر ايلام را غبار‌آلود كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، بارش شديد گرد و غبار به همراه ورزش باد به اندازه‌اي‌ست كه هر شهروند ايلامي به راحتي مي‌تواند غبار آلودگي هوا را متوجه شود.
شدت بارش گرد و غبار در استان ايلام به اندازه‌اي‌ست كه سطح معابر، خيابان‌ها، خودروها، مغازه‌ها و تمام اجسام روي زمين را با لايه‌اي از گرد و غبار پوشانده است.
اين درحالي‌ست كه طي دو روز گذشته بارش برف و باران تمام مناطق شمالي و جنوبي استان ايلام را در برگرفته است.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي و تحقيقات اقليمي استان ايلام در اين ‌باره گفت: اين پديده بر اثر برخورد توده سرد با سيستم كم فشار به وجود آمده است.
رضا صديقي‌فر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: استمرار اين وضعيت بر اثر عبور جريان شمال غربي و استقرار در لايه مياني جو به وجود آمده است.
اين مسئول اضافه كرد: اين پديده تا اواخر روز ‌جمعه‌‌ در مناطق مختلف استان ايلام و همچنين برخي از استان‌هاي غربي كشور ادامه دارد.
صديقي‌فر‌ از كودكان، بيماران تنفسي و مسن‌ترها خواست از منزل خارج نشده و در صورت ضرورت حتما از ماسك‌هاي تنفسي استفاده كنند.
استان ايلام هر ساله با اين پديده هوايي مواجه بوده و اين پديده مشكلات فراواني را براي مردم استان ايلام و ديگر مناطق غربي كشور به وجود آورده است.
تنفس در اين شرايط براي همه شهروندان به ويژه كودكان، بيماران قلبي، تنفسي و مسن‌تر بسيار سخت و دشوار است.

نظرات ارسال نظر