یک‌شنبه 11 خرداد 1399

‪ ۲۸‬میلیمتر باران در ایلام بارید

مديركل هواشناسي استان ايلام اعلام كرد: بارش باران و برف كه‌از روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تاكنون به ‪ ۲۸‬ميليمتر رسيده است.

"غلامرضا حسني‌غربا" عصر چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: از ابتداي سال زراعي جاري تاكنون ‪ ۱۹۲‬ميليمتر باران، در ايلان باريده است.

وي گفت: بيشترين ميزان بارندگي طي ديروز و امروز در استان ايلام مربوط به شهرستان ايوان با ‪ ۴۱‬ميليمتر گزارش شده است.

وي اضافه كرد: كمترين ميزان‌بارندگي نيزمربوط به شهرستان مرزي و گرمسيري دهلران با‪ ۰/۷‬ميليمتر بارندگي است.

مديركل هواشناسي استان ايلام افزود: اين بارندگي‌ها تا اواخر امروز (چهارشنبه) در مناطق شمالي و جنوبي استان ايلام ادامه دارد.

همچنين فرمانده پليس‌راه ايلام اعلام كرد: با وجود بارش برف در ارتفاعات مناطق شمالي استان ايلام، راههاي برفگير ايلام باز است.

"محمد مرادي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارايرنا افزود: از ساعات اوليه بارش برف ،نيروهاي اين فرماندهي در راهها مستقر شدند و بر تردد خودروها نظارت بيشتري مي‌كنند.

وي ادامه داد: با همكاري نيروهاي راهداري و امداد جاده‌اي محورهاي مواصلاتي استان ايلام به ويژه در مناطق سخت‌گذر و برف‌گير باز بوده و تردد خودروها در آنها جريان دارد.

اين مسئول اضافه كرد: اداره راه و ترابري استان ايلام با برفروبي و نمك پاشي جاده‌ها، تردد در اين محورها را فعال كرده است.

مرادي اضافه كرد:ز ‪ ۱۸‬گروه پليس‌راه در جاده‌هاي استان ايلام مستقر بوده و بر تردد خودروها نظارت كامل دارند.

فرمانده پليس‌راه نيروي انتظامي استان ايلام از آن دسته از مالكان خودروهايي كه قصد عبور از گردنه‌هاي برف گير و سخت‌گذر را دارند، خواست وسايط نقليه خود را به وسايط زمستانه و زنجير چرخ مجهز كنند.

استان ايلام در فواصل استان‌هاي خوزستان، كرمانشاه و لرستان يك هزار و ‪ ۵۰۰‬كيلومتر راه‌اصلي دارد.

نظرات ارسال نظر