دوشنبه 1 مهر 1398

آغاز فروش اینترنتی سوخت در ۱۶ استان و منطقه کشور

فريد عامري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: پيش از اين در دو استان قم و قزوين فروش اينترنتي سوخت به صورت پايلوت اجرا مي‌شد كه با اخذ نتايج و موفقيت آميز بودن اجراي طرح، در ديگر مناطق و استانها نيز به اجرا درآمده است. 
وي افزود: هم اكنون علاوه بر قزوين،و قم فروش اينترنتي سوخت در 14 منطقه ديگر در كشور به اجرا درآمده است كه شامل آذربايجان غربي، اصفهان، كرمان، آذربايجان شرقي، ساري، سبزوار، اهواز، فارس، گيلان، چالوس، زاهدان، خراسان رضوي، كرمانشاه و ايلام مي‌باشد. 
به گفته وي،: فروش اينترنتي سوخت به رانندگان خودروهاي ديزلي تعلق نمي گيرد و تنها به صنايعي مربوط مي‌شود كه نيازمند مقدار فراواني انواع سوخت هستند. 
عامري يادآور شد: فروش اينترني سوخت به دو طريق انجام مي شود كه در روش اول متقاضي از طريق اينترنت و در هر جايي كه باشد، به سايت شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي مراجعه و بر اساس شماره حساب تعيين شده در بانك، خريد الكترونيكي خود را انجام مي دهد كه در اين صورت براي وي حواله خريد صادر شده و پيگيري حواله هاي صادر شده نيز امكان پذير است. 
وي گفت: روش دوم براي متقاضياني است كه از خدمات اينترنتي در منازل يا محل كار خود بهره مند نيستند كه در اين صورت مي توانند با مراجعه به دفاتر پست در نقاط مختلف كشور و استفاده از دستگاه هاي كارت خوان يا پايانه هاي فروش، خريد اينترنتي خود را انجام مي‌دهند. 
مدير عامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي در ادامه يادآور شد: در گذشته تنها اخذ فيش از بانك كافي نبود و بايد مبلغ مورد نظر براي دريافت سوخت به حساب شركت پخش ناحيه واريز مي شد تا حواله فروش سوخت صادر شود، اما هم اكنون و با اين كه باز هم مي توان با مراجعه مستقيم به بانك، مبلغ مورد نظر را واريز كرد، اما مراجعه به شركت پخش نياز نيست و تنها با رجوع به شركت پست كارها انجام مي شود. 
به گفته عامري، خريداران با استفاده از كارت‌هاي اعتباري عضو شبكه شتاب و دستگاه كارت خوان، مي‌توانند سوخت مورد نظر خود را خريداري كنند. 
نظرات ارسال نظر