دوشنبه 1 مهر 1398

مشکل مالی برای تکمیل پروژه گازرسانی ایلام وجود ندارد

 نماينده مردم ايلام، ايوان مهران و شيروان چرداول در مجلس گفت: مشكل مالي براي تكميل پروژه گازرساني ايلام وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، شاپور پولادي صبح امروز در جريان بازديد از پروژه گازرساني شهر ايلام افزود: ‌كل اعتبار مورد نياز پروژه گازرساني به شهر ايلام 250 ميليارد ريال است كه اين ميزان اعتبار در اختيار شركت گاز ايلام قرار دارد.
وي ادامه داد: تاكنون براي اجراي پروژه گازرساني شامل شبكه‌گذاري و نصب علمك در ايلام اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي هزينه شده و مابقي اعتبار كه بالغ بر 100 ميليارد ريال است تا پايان كار گاز رساني در ايلام جذب و هزينه مي‌شود.
اين نماينده مجلس اضافه كرد: كار گازرساني به ايلام از سال 83 آغاز شده و اين روند همچنان در شهر ايلام و ديگر مناطق استان ايلام از جمله شهرستان‌هاي ايوان، شيروان چرداول و روستاهاي مسير اين دو شهرستان ادامه دارد.
پولادي تصريح كرد: براساس اعلام كارشناسان مرتبط با موضوع در شركت گاز ايلام، پروژه گازرساني در شهر ايلام تا پايان امسال به بهره‌برداري كامل رسيده و مردم شهر ايلام از مزيت اين نعمت كه سال‌هاي سال از آن بي‌نصيب مانده بودند، بهره‌مند مي‌شوند.
نماينده مردم ايلام، ايوان مهران و شيروان چرداول گفت: براي ديگر شهرهاي استان ايلام از جمله ملكشاهي نيز كار مطالعات گازرساني شتاب بيشتري گرفته و بنا به پيش‌بيني كارشناسان امر اين مهم نيز تا پايان امسال در اين شهر به اتمام مي‌رسد.
وي ادامه داد: با اتمام كار مطالعات گازرساني، ظرف سال آتي با تامين اعتبار لازم و اختصاص آن كار گازرساني به شهرستان تازه تاسيس ملكشاهي در جنوب شرقي شهر ايلام آغاز شده و مردم اين منطقه نيز از مزيت آن بهره‌مند مي‌شوند.
مدير عامل شركت گاز استان ايلام نيز در اين ديدار گفت: تسريع در روند گازرساني به استان ايلام در دستور كار اين شركت قرار داشته و مسئولان آن براي احقاق اين مهم برنامه‌هاي مختلفي را تدوين كرده و در حال حاضر مشغول اجراي آن هستند.
جلال شكرگزار افزود: اكنون كار گازرساني و نصب علمك در شهر ايلام و ديگر شهرستان‌هاي تابعه از جمله ايوان‌، شيروان چرداول و شهر چوار نيز بر اساس تقويم زمان‌بندي شده در حال اجرايي شدن است كه ظرف موعد مقرر اين مهم در استان ايلام اجرايي مي‌شود.
وي ادامه داد: براي شهر ايلام در مجموع 17 هزار علمك گاز طراحي شده كه در حال حاضر تنها نصب بخشي از اين علمك‌ها در برخي از معابر و مناطق شهر ايلام باقي مانده كه پيش‌بيني مي‌شود نهايتا تا پايان امسال اين پروژه در شهر ايلام به اتمام برسد.

نظرات ارسال نظر