دوشنبه 23 تیر 1399

پروازهای فرودگاه ‌ایلام به مدت ۲ ماه متوقف می‌شود

مدير فرودگاه شهداي ايلام از متوقف شدن موقتي پروازهاي فرودگاه اين استان خبر داد.

مرتضي گچ‌كوب امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: براساس اعلام كارشناسان مرتبط باموضوع پروازهاي فرودگاه ايلام از اول تير ماه سال جاري به مدت دو ماه به طور موقت تعطيل مي‌شود.
وي ادامه داد: اين تعطيلي موقت به واسطه اجرا و تكميل طرح توسعه باند فرودگاه شهداي ايلام است كه در اواخر سال گذشته اين پروژه به طور نيمه تمام به طور موقت براي استفاده مردم استان به بهره‌برداري رسيد.
اين مسئول اضافه كرد: اكنون به واسطه مساعد بودن شرايط جوي براي فعاليت‌هاي عمراني كار تكميل طرح توسعه باند فرودگاه شهداي ايلام در دستور كار مسئولان مرتبط با موضوع قرار گرفته است.
گچ‌كوب تصريح كرد: در اين مدت قرار است كار آسفالت باند فرودگاه شهداي ايلام و همچنين كار خط كشي اين باند به طور كامل انجام شود.
مدير فرودگاه شهداي ايلام گفت: اميدوارم در زمان پيش‌بيني شده كار تكميل طرح توسعه باند فرودگاه شهداي ايلام به اتمام رسيده و پروازهاي اين فرودگاه براي سهولت در سفر مردم استان ايلام به مركز كشور (تهران) بار ديگر برقرار شود.
مديركل راه و ترابري استان ايلام نيز در اين باره به خبرنگار فارس در ايلام افزود: كار توسعه باند فرودگاه ايلام از شهريور ماه سال گذشته در دستور كار قرار گرفته و تا پايان سال 87 بخشي از آن انجام شد.
محمدامين نصراللهي‌زاده افزود: در اجراي كار توسعه باند فرودگاه ايلام 400 متر به طول باند فرودگاه ايلام افزوده شده است.
اين مسئول اضافه كرد: فاز نخست طرح توسعه باند فرودگاه شهداي ايلام از سال 86 آغاز شده و شروع فاز دوم آن مربوط به شهريورماه 87 است.
وي ادامه داد: براي تكميل فاز يك اين پروژه 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر هيئت دولت و عمراني استاني هزينه شده است.
مديركل راه و ترابري استان ايلام گفت: براي فاز دوم نيز قراردادي به مبلغ 50 ميليارد ريال با پيمانكار مربوطه منعقد شده است.
نصراللهي‌زاده تصريح كرد: در اجراي عمليات تكميل طرح توسعه فرودگاه ايلام شيب تند باند اين فرودگاه حذف شده و سپس طول باند از 2 هزار و 800 متر به 3 هزا‌ر و 200 متر افزوده شده است.
وي ادامه داد: با بهره‌برداري از طرح توسعه فرودگاه ايلام امكان فرود هواپيماهاي نيمه سنگين از جمله ايرباس 200، بوئينگ 737 و 727، بوكر و توپولف در فرودگاه ايلام ميسر خواهد شد.
يك بار ديگر پروازهاي فرودگاه شهداي ايلام از شهريور ماه سال گذشته تا 16 فروردين ماه سال جاري به مدت شش ماه به واسطه اجراي عمليات توسعه باند فرودگاه به طور موقت لغو شده است.

نظرات ارسال نظر
 • جلالدر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  واقعا مردم دیگه از شنیدن جملات تکرای مدیر کل فرودگاه و راه و ترابری خسته شدند.نمیشه دیگه این حرفهای تکراری رو بیان نکنند و بگذارند روزی که فرودگاه به بهره برداری نهایی میرسه اخبار ]ن را بفرمایند.واقعا تکرار این حرفها و شنیدن آنهاکسل کننده شده است.

  پاسخ به این نظر
 • مهرداددر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  کاش می گذاشتند همین الان افتتاح موقت را انجام می دادند حداقل یک حسنی که داشت بعنوان تبلیغات انتخاباتی می شد استفاده شود!!!

  پاسخ به این نظر
 • ابوذردر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  عزیزم زیاد ناراحت نباش .آخر اگه آقایان سالی دوبار این فرودگاه ملخی را تعطیل نکنند و هر بار از اضافه شدن 10یا20متر به طول آن صحبن نشه ما از کجا بدونیم که: 1-فرودگاهی داریم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! 2-فرودگاه و استان مسئولی دارد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

  پاسخ به این نظر
 • هام ولاتیدر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  با درود بیکران به گردانندگان سایت: به این آقایان عزیز بفرمایید اگر مدیریت دارند، پس قاطع باشند .چراکه در مقابل مردم و خداوند مسولند(کلکم راع و کلکم مسول عن الرعیه).برادر گچکوب عزیز می دانید 6ماه چه زمان زیادی است؟!می دانید در مدت این شش ماهی که مردم ایلام فرودگاهشان تعطیل بود چه کشیدند؟!کمی عجیب است که در تعطیل اولیه 30میلیارد ریال خرج شده و 6ماه طول کشید حال با 50 میلیارد می خواهند فقط دو ماه کار را طول بدهند؟!ببینید عزیزان ایلامی چه بلایی سر ما می آید؟تونل «مانش» بین انگلستان و فرانسه، در عرض شش ماه به شکل آکواریمی ساخته می شود اما تعریض 400متری فرودگاه ایلام که الان سریعترین و بهترین و تنهاترین راه ارتباطی ماست، خدا می داند چقدر طول می کشد؟!بنده به عنوان یک شهروند ایلامی از ضعف مدیریت فرودگاه ایلام انتقاد دارم و امیدوارم که با همیاری استاندار محترم و نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و همچنین نماینده محترم ولی فقیه در استان، این مشکل عمده ما ایلامیان- که چون بختک روی ما افتاده است- را به هرطریقی، سریع حل کنند. هرگز از یاد نمی برم که یکی از نمایندگان ایلام را در فرودگاه کرمانشاه دیدم و از دیدن ایشان بنده خجالت کشیدم!! از خداوند متعال برای، ایلامیان دیگری که بنابه هزار مشکل، راه طولانی ایلام -تهران را باید در 13ساعت با اتوبوس آن هم در سال2009میلادی بپیمایند، صبر جمیل آرزو. دارم. وامیدوارم مدیران و مسولان ایلامی به خود تلنگری بزنند و به این نکته باریک فکر کنند که ممکن است خدایی ناکرده، یکی از خانواده ی خودشان مریض بشود و هرچه سریعتر باید به تهران برسد؟یا باید در عرض 3ساعت در تهران به خاطر کار ادرای حضور پیدا کند؟ وبه نستعین

  پاسخ به این نظر
 • ایلامی مقیم جنوبدر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  خدمت جناب مدیر کل راه و ترابری عرض مشود که در تمام دنیا هواپیمایی با نام << بوکر >> وجد خارجی ندارد. شاید منظور ایشان " فوکر " بوده.

  پاسخ به این نظر