یک‌شنبه 11 خرداد 1399

استاندار ایلام از کندی سرعت اجرای طرح‌های تربیت بدنی استان انتقاد کرد

استاندار ايلام از كندي سرعت تكميل طرح‌هاي ورزشي تربيت بدني اين استان انتقاد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، ميرمحمد غراوي ظهر امروز در نشست بررسي طرح‌هاي نيمه‌تمام ورزشي استان ايلام در محل سالن اجتماعات استانداري ايلام اظهار داشت: نيمه‌تمام ماندن اكثر طرح‌هاي تربيت بدني در استان ايلام مشكلات فراواني را به وجود آورده است.
وي ادامه داد: در حال حاضر طرح ملي ورزشگاه 15 هزار نفري ايلام به عنوان تنها ورزشگاه ايلام نيمه تمام رها شده و فعاليت عمراني چنداني در اين پروژه ديده نمي‌شود.
اين مسئول اضافه كرد: اين در حالي است كه استان در حال توسعه ايلام به توسعه اماكن ورزشي براي تربيت ورزشكاران نياز دارد اما اين مهم مورد بي‌توجهي قرار گرفته است.
غراوي تصريح كرد: اين ورزشگاه از سه سال گذشته فعاليت ساخت آن آغاز شده اما شايد تنها نيمي از مراحل ساخت آن به اتمام رسيده و همچنان تكميل نشده است.
استاندار ايلام گفت: در صورتي كه اين پروژه بايد حداكثر از زمان ساختش تاكنون و در سال جاري به بهره‌برداري مي‌رسيد و ورزشكاران ايلامي از اين مزيت بهرمند مي‌شدند.
وي ادامه داد: تكميل اين پروژه ورزشي نقش مهمي در زمينه برگزاري و ميزباني رقابت‌هاي قهرمان كشوري در استان ايلام داشته اما با توجه به گذشت سه سال از زمان ساخت اين پروژه تنها كمتر از 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و در صورت ادامه اين روند اين پروژه در سال‌هاي آتي نيز به بهره‌برداري نمي‌رسد.
استاندار ايلام از مديركل تربيت بدني استان ايلام خواست در نخستين فرصت براي سرعت‌بخشي به تكميل طرح‌هاي نيمه تمام اين دستگاه اجرايي در ايلام برنامه‌ريزي كرده و تكميل پروژه ملي ورزشگاه 15 هزار نفري استان نيز در دستور كار قرار دهد.
ورزشگاه 15 هزار نفري ايلام و ده‌ها پروژه نيمه تمام اين دستگاه اجرايي از سه سال گذشته تاكنون تكميل نشده و اين در حالي است كه توسعه فضاهاي ورزشي يكي از مطالبات به حق ورزشكاران ايلامي بوده اما تاكنون اقدامي از سوي تربيت بدني ايلام براي تكميل اين پروژه صورت نگرفته است.
استمرار اين مهم و عدم توجه به تكميل پروژه‌هاي ورزشي از سوي اداره كل تربيت بدني ايلام سبب تخريب و فرسودگي بناهاي نيمه تمام شده و اين از حيث تلف شدن اعتبارت استاني و در نهايت بيت‌المال بسيار دردناك و غير قابل جبران است.
استان ايلام از سال‌هاي گذشته با نويد شعارهاي دولت نهم مبني برتوسعه همه جانبه مناطق محروم همچنان منتظر توجه و عنايت ويژه مسئولان كشوري از جمله معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان تربيت بدني براي رفع مشكلات ورزش استان ايلام است.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

    در ضمن تربیت بدنی پاسخ دهد که 800 میلیون بودجه برای تاسیس ورزشگاه شهدای چوار کجا رفت؟

    پاسخ به این نظر