چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

اعتراض به تعلیق تفحص از سفرهای استانی

لاريجاني در واكنش به تذكر نماينده ايلام درباره تاخير در مساله در دستور مجلس قرار دادن طرح تحقيق و تفحص از سفرهاي استاني هيات دولت، از يكي از اعضاي هيات رييسه مجلس خواست تا طرح فوق را پيگيري كند تا در دستور كار قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، داريوش قنبري نماينده ايلام با استناد به ماده 198 آيين‌نامه داخلي در خصوص تحقيق و تفحص گفت: براساس اين ماده هر گاه تحقيق و تفحص ارائه شود، ظرف 48 ساعت در اختيار كميسيون مربوطه قرار داده مي‌شود تا كميسيون بعد از دو هفته جلسه‌اي تشكيل داده و اطلاعات را در اين زمينه در اختيار فرد طراح تحقيق و تفحص قرار دهد. وي با تاكيد بر اين كه به ماده فوق توجهي نمي‌شود، خاطرنشان كرد: حدود 6- 5ماه است كه طرح تحقيق و تفحص از سفرهاي استاني رييس‌جمهور، هزينه‌هاي صرف شده و وعده‌هايي كه داده مي‌شود، اما به اجرا نمي‌رسد، تهيه شده و به امضاي 16 نفر از نمايندگان رسيده است.

نماينده ايلام با بيان اين كه طبق اخبار رسيده حدود 400‌ميليارد تومان در سفرها هزينه شده است، تصريح كرد: اگر 400‌ميليارد تومان را به استان‌ها مي‌دادند، به هر استان حدود 12‌ميليارد تومان مي‌رسيد تا طرح‌هاي نيمه تمام را به اتمام برسانند. به گفته اين عضو هيات رييسه فراكسيون اقليت مجلس هر چه زمان به سمت انتخابات پيش مي‌رود سفرهاي استاني هم انتخاباتي مي‌شود تا جايي كه سفرهاي استاني به سفرهاي شهرستاني تبديل شده‌اند.

وي با بيان اين كه در دور دوم سفرها، رييس‌جمهور به مراكز استان‌ها مي‌رفتند، اما اخيرا شاهد سفر ايشان به شهرستان‌هاي اطراف هستيم، اظهار داشت: ما مي‌خواهيم بدانيم كه الگوي اين سفرها چيست، چرا كه بايد ضابطه‌اي در كار باشد. لاريجاني رييس مجلس نيز با بيان اين كه رفتن رييس‌جمهور به شهرستان‌ها اشكالي ندارد، موضوع را به مطلب اول قنبري باز گرداند و پرسيد: آيا طرح تحقيق و تفحص در كميسيون مطرح شده است يا خير؟ كه قنبري اعلام كرد كه هنوز مطرح نشده است. لاريجاني نيز با بيان اين كه پيگيري خواهم كرد از ساعدي عضو هيات رييسه مجلس خواست تا طرح فوق را پيگيري كند تا در دستور كار قرار گيرد.

نظرات ارسال نظر
 • مهرداددر تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  درود بر داریوش قنبری نماینده ای که شجاعانه از اعتبار و حیثیت و غرور مردم دفاع می کند و درود بر مردم ایلام که واقعا نماینده ای شایسته ایی را روانه مجلس کرده اند که باعث شده است ایلام جایگاه ویژه ای از نظر سیساسی کسب کند.اما داریوش خان باید مواظب باشد و لحن کلامش را طوری کنترل کند که آنان که ظرفیت شنیدن انتقاد ندارند از بیاناتش سوء استفاده نکنند و این سرمایه ارزشمند را از ایلام نگیرند.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  به آقای دکتر بگویید یک سایت برای خودش دست و پا کند تا بدانیم دارد چه کار میکند.تعجب دارد چرا یک سایت اطلاع رسانی ندارد.!!!!

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  سلام.با نظر دوستمون موافقم،یک نماینده بایستی از امکانات خوبی جهت اطلاع رسانی و در جریان امور قرار دادن مردمش برخوردار باشد. درغیر اینصورت عملکردش درست دیده نمی شود و منصفانه ارزیابی نخواهد شد.براستی از آقای دکتر بعید است که در این زمینه به فکر نباشند.

  پاسخ به این نظر
 • محسندر تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آفرین بر نماینده ایلام

  پاسخ به این نظر
 • وحیددر تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  رویه انتقاد در زمان انتخابات سوال بر انگیز است .کاش هدف از انتقاد اصلاح امور بود نه تخریب طرف مقابل و بهره برداری انتخاباتی

  پاسخ به این نظر
 • حميددر تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  اين اظهار نظرها به نفع استان نيست . خوب دقت كنيد ببينيد چه موقع كسي با لجاجت و اهانت مي تواند كاري را به درستي پيش ببرد . بايد زرنگ بود وتدبير به خرج داد واز بين دهها نماينده زرنگ وزيرك اصفهاني و شيرازي و... امتيازي گرفت نه .....

  پاسخ به این نظر
 • سجاد در تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  زمانی که به بهانه سفر های استانی به تبلیغ برای انتخابات می پردازند باید دانست که این افراد که داعیه عدالت دارند تشنه قدرتند. درود بر مرد ایلامی که ما را سر فراز کرده .

  پاسخ به این نظر
 • حسندر تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  ببخشید آقای دکتر همه مردم میدانندکه دولت کنونی یکی از بهترین دولتها بوده وتمام اقدامات انجام شده برای همگان واضح است اما شما چطور به خود اجازه چنین گستاخی را میدهید

  پاسخ به این نظر
 • محرابدر تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آقای قنبری لطف کنین از ما مردم ایلام دفاع نکنین.شما بیشتر در پی دشمن تراشی برای استان هستین تا خدمت.چرا آلت دست چند حزب خاص تهرانی قرار گرفته اید؟

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  کاش اقای دکتر که دانستن راحق مردم میداندبفرماید چه کار مهمی برای ایلام کرده وچرانقاط قوت دولت را هدف گرفته

  پاسخ به این نظر
 • k-bدر تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

  من معتقدم آقاي وكيل فرقه اي جديد به نام قنبريسم با شعار مخم مخم مخالفم را راه اندازي نموده است

  پاسخ به این نظر