داریوش قنبری در بین جوانان ایلامی(کامل)

نماینده ی مردم شهرستانهای ایلام، ایوان، شیروان چرداول و مهران در خانه ملت:

عزتی که ما در سیاسیت خارجی پیگیر بودیم، در دولت نهم تبدیل به ذلت شده است

مشاوران آقای احمدی نژاد چه کسانی هستند؟

عذر خواهی از بحرین یک تحقیر بزرگ بود


نماینده ی مردم ایلام در خانه ی ملت گفت: استقلال کشور ایران در دولت نهم در معرض خطر قرار گرفته است و آنچه که در این دولت گفته می شود صد در صد با گفتمان استقلال طلبانه اوایل انقلاب تفاوت دارد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی ستاد 88 استان ایلام دکتر داریوش قنبری در دیداری با جوانان ایلامی ضمن بیان اینکه هر شعاری و یا هر ادبیات سیاسی در برش زمانی خاص خود مطرح می شود اظهار کرد: ما یک زمانی با ادبیات متفاوتی با جهان حرف می زدیم که در جهان دوقطبی آن دوران توانستیم بدون توجه به آمریکا از امکانات و شرایط آن فضا استفاده کنیم و البته به هدف خود نیز برسیم.
وی با بیان اینکه ادبیات انقلابی ما در آن زمان در چهارچوب گفتمان استقلال طلبانه کشور جواب داد، افزود: البته شعارهای انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری هم بود. در شرایطی ما آمدیم با آمریکا در افتادیم که امریکا بر تمام شعون سیاسی ، اقتصادی، امنیتی و غیره ما مسلط شده بود و واقعاً استقلال کشور ما در وضعیت نامطلوبی قرار داشت و برای رهایی از این شرایط و به دست آوردن استقلال کشور باید با امریکا طرف می شدیم.
قنبری با تاکید بر اینکه اکنون در فضایی دیگر قرار داریم و در این فضا مبارزطلبی معنا ندارد اضافه کرد: در حال حاضر ما مستقل هستیم و دیگر دغدغه های گذشته را نداریم که بخواهیم با دیگران در بیفتیم. جالب اینجا است که نتنها با بعضی از قدرتهایی که بر سرنوشت مملکت ما تاثیر دارند در می افتیم، می آیم یک سری مسائل بی ربط و ضد استقلال کشور و ماجراجویانه را مطرح می کنیم و اگر با کمی تامل بنگریم در خواهیم یافت که ادبیاتی که در دولت نهم مطرح می شود با ادبیات انقلاب زمین تا آسمان متفاوت است.
صدای رسای مردم شهرستانهای ایلام، ایوان، شیروان چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله هلوکاست و اینکه با انکار ما واقعیت های جهان انکار نمی شود،ادامه داد: بیان این مسائل توسط رئیس دولت نهم هیچ سودی برای تثبیت استقلال کشور و منافع ملی ما ندارد ولی در جهت عکس هزینه دارد و اکنون هم داریم تاوان آن را می پردازیم(صدور قطعنامه های تحریم وغیره)
قنبری با اعلام اینکه اگر ما در زمان انقلاب برای تثبیت استقلال کشور با کسانی مثل امریکا در می افتادیم الان در مقابل بحرین و امارات هم زانو می زنیم، عنوان کرد: آن عزت خاصی که ما در سیاسیت خارجی دنبال می کردیم در دولت نهم متاسفانه تبدیل به ذلت شده است. گرچه بعضی ها به تعبیر غلط خود این اقدامات را شجاعت می نامند ولی این کجا و شجاعت کجا.
وی یادآور شد: شجاعت یک فظیلت و به معنای بی باکی است ولی اینکه ما بریم به جلسات و مسخره مان بکنند این یک تحقیر ملی است و نه شجاعت. اما این جا باید گفت چه کسی در این تحقیر ملی مقصر است و این کسی نیست جز آقای احمدی نژاد.
بهارستان نشین ایلامی در پایتخت با اشاره به اینکه کنفرانس دروبان2، کنفرانسی بود که علیه اقدامات نژاد پرستانه اسرائیل تشکیل داده شد و NGOها در آن شرکت داشتند و بهتر بود از طرف ما هم NGOها شرکت می کردند و اصلاً هیچ نیازی نبود رئیس جمهور ما در آن شرکت داشته باشد، خاطر نشان کرد: در دروبان یک اسرائیل مورد اعتراض همه واقع شد اما در دروبان دو با سخنرانی احمدی نژاد باعث شده که از اسرائیل تجلیل شود و اگر واقعاً این جوری نمی شد قطعنامه ای علیه اسرائیل صادر می شد.
قنبری با بیان اینکه معلوم نیست که مشاوران آقای احمدی نژاد چه کسانی هستند، اعلام کرد: می گویند یه آقای رامینی وجود دارد که رئیس جمهور ما از ایشان مشورت می گیرد جالب است بدانیم که این آقا در آلمان زندگی کرده و تفکرات نئونازی ها را در این جا مطرح می کند که البته نئونازی ها هم مورد نفرت تمام جهانیان هستند.چرا ما باید حرف آنها را در جهان مطرح کنیم و این جوری هم تحقیر شویم و این ها را نباید با گفتمان استقلال طلبانه دوران انقلاب اشتباه گرفت. ما در آن زمان به دنبال استقلال بودیم همچنان که دنبال آزادی بودیم.
وی بیان کرد : بعضی از آقایان هیچ اعتقادی به آزادی ندارند و متاسفانه فقط به استقلال توجه دارند آن هم با ذهنیات خودشان. این چه استقلالیه که ما در مقابل بحرین که یک زمانی چهاردهمین استان ما بود و در مجلس ما نماینده داشت به خاطر حرفی که یک مسئول ایرانی که آن هم مسئول رسمی هم نبود وزیر خارجه را بفرستیم و از آنها عذر خواهی کند و یا عربستان اعلام کند اگر شما اسم خلیج فارس را به خایج عربی تغییر می دهید ما در بازی های کشورهای اسلامی شرکت خواهیم کرد وگرنه ما شرکت نمی کنیم.
نماینده مردم ایلام در خانه ملت با تاکید بر اینکه دولتی که دیس جمهورش در کنفرانسی شرکت می کند که بالای سرش نوشته اند خلیج عربی و ایشان هم بدون هیچ اعتراضی و با کمال وقاهت زیر پرچم خلیج عربی می نشیند، این جاست که غرور ملی ما جریحه دار می شود و این جاست که سیاسیت خارجی دولت نهم زیر سئوال می رود،تاکید کرد: حتی مدفعان دولت نهم هم جرات دفاع کردن از این سیاسیت خارجی ناکارامد را ندارند.
قنبری با اشاره به اینکه ما در دولتهای گذشته با یک سیاسیت خارجی درست بحث انرژی هسته ای را دنبال می کردیم و هیچ طقعنامه ای علیه ما صادر نش و حتی اگر بمب اتم هم ساختیم کسی با ما کاری نداشت، گفت: ما با یک سیاسیت خارجی درست می توانستیم در یک فضای آرام چنان بحث هسته ای را پیش ببریم که هیچ مشکلی برای ما به وجود نیاید و اصولاً اگر حق مسلم ماست چرا برای آن باید هزینه پرداخت کرد اما الان چی شده که در مقابل ایران هسته ای حتی با استفاده صلح آمیز جهانیان اعتراض می کنند حتی کشورهای دوستمان هم به نفع ایران رای ندادند. چرا الکی بگویم ایت سیاسیت موفقیت آمیز بوده است.
وی با اشاره به اینکه در دولت نهم فضا در عرصه داخلی هم بسته شده، اظهار کرد: در این 4 سال فضای دانشگاهها به فضای پادگان تبدیل شده است و آزادی های مصلح در قانون اساسی ما روز به روز دارند محدوتر می شوند.
قنبری با تاکید بر اینکه آزادی مطبوعات که جزء قانون اساسی ما است متاسفانه در این دولت محدود شده اند، افزود: وقتی مطبوعات آزاد نباشند دیگر آزادی اندیشه و بیان معنا ندارد، آزادی اندیشه و بیان وقتی معنا دار می شوند که به طبع بیاید، من در خانه خود می توانم هر حرفی را بزنم ولی موقع ای می تواند تاثیر خود را داشته باشد که به طبع بیاید و به طور کلی با منع آزادی مطبوعات در واقع ما جلوی زاده شدن طفل حقیقت را می گیریم.
نماینده مردم ایلام در خانه ملت با اعلام اینکه در این چند سال گذشته ما شاهد نگرشهای منفی در مورد تحزبها بودیم، اضافه کرد: در دولت نهم با احزابی که دارای مجوز قانونی از وزارت کشور هستند چنان صحبت می شود که با گروهها سیاسی صحبت می شود.
قنبری با اشاره به اینکه در سفرهای استانی دولت نهم هم هیچ چیز جز هزینه 400 میلیارد تومان عاید مردم نشد، ادامه داد: اگر همین پول را بین استانها تقسیم می کردیم به هر استان آن قدر پول می رسید که بتوان یک پروژه نیمه کاره را به پایان رساند. در این سفر ها یک سری بخششهای شاه عباسی صورت گرفه است که جز بالا بردن نرخ تورم هیچ منفعتی نداشتند.
      

نظرات ارسال نظر
 • در تاریخ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸

  لعنت خدا بر هر چه آدم مزدور و منافقه. ما باید گکار کنیم که اسن آقا اسم ایلام رو اینقدر خراب نکنه.تا کی میخواد دیکته دیگران رو بخونه.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸

  چرا لعنت می فرستی؟ مثل بچه آدم حرف بزن. به نظر من تمام حرفهای دکتر قنبری درست است و شما هم اینقدر احساسی تصمیم نگیر

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸

  ومکر مکرالله والله خیر ماکرین

  پاسخ به این نظر
 • امیردر تاریخ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸

  درود براقای قنبری نماینده روشنفکر ایلامی

  پاسخ به این نظر
 • قاسمدر تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  كاشكي اين صداي رسا براي درد مردم ايلام ناي داشت افسوس كه قنبري نماينده مردم ايوان هم نيست بلكه نماينده تندروهاي مشاركتي است

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  دکتر قنبری آبرو و عزت این مرز و بوم است.بعد از سالهای سال یکی از این سرزمین بلند شده و روشنگرانه وعالمانه از حقوق از دست رفته ایرانیان دفاع می کند، آنوقت شما.......! راستی مگر کار حزبی کردن ایرادی دارد.این از جمله مزایای شخصیتی ایشان است.انسان سیاسی برای پیشبرد اندیشه اش باید حزبی عمل کند.این اصل سیاست است.ایشان اندیشمند و نترسند.فقط یک موضوع این وسط هست، و آن اینکه به نظر می آید صدای رسای ایشان باید گردش بیشتری به سوی مشکلات ایلام داشته باشد و متمرکزتر و فعالانه تر در این حیطه عمل کند.چون ایشان در نهایت نماینده ماست و باید مواظب ارزیابی ما بیشتر از همه باشد.ما با خون خودمان ایشان را بدرقه کرده ایم،جناب دکتر اگر با آن قدرتی که دارند،مسایل و مشکلات استان را در صدر بنشانند(گرچه کار نماینده در حوزه قانونگذاری است .اما وضعیت ایلام فرق میکند.اینجا بی دفاع و نیازمند و تشنه حمایت است. )استان ما اوضاعش این نخواهد بود.جناب دکتر توجه کنند که این نقد بر ایشان بیش از بقیه وارد است،چون ایشان تواناترند.و نیز دقت نمایند که این نقدی بسیار جدی است و آینده هر نماینده ای در گرو همین یک نقد مردمی است.( ایشان را مثل همیشه دوست می داریم.)

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

  تاسفانه دكتر قنبري باز يچه مجمع تشخيص بيش نيست

  پاسخ به این نظر
 • س ر در تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آقای قنبری اگر عاقل و روشنگر بود و می خواست از حقوق حوزه انتخابی دفاع می کرد همیشه یاوه گوی نمی کرد و خیلی کارها برای استان و حتی ایوان هم می کرد - کارحزبی ایراد ندارد . مگر نمایندگان اصفهان ،مشهد ،خوزستان .....و حتی تهران درحزب آقای قنبری کار نمی کنند دور اول انتخابات قنبری که حزبی نبود . مگر انها روشنفکر ندارند و لی متاسفانه آقای قنبری را بازیچه قرارداده اند و استان ایلام را چندین سال عقب تر انداختند دوستان بیائید واقع بین باشید قبل از آقای قنبری چند درصد مدیران استان و حتی خارج از استان ایوانی و ایلامی بودن ولی متاسفانه اکنون چه که دولت فکر کرده که همه مثل آقای قنبری دیوانه هستند و هر کسی می تواند دیکته ای به انها بدهد و آن را قرائت کنند چرا در اصفهان واستانهای دیگر دور اول سفر ریاست جمهور طرح شروع بکار نموده و در سفر دوم افتتاح شد ولی در این استان هنوز طرحهای زمان آقای میرحسین موسوی ،رفسنجانی ،خاتمی در این استان هنوز تمام نشده انصاف خیلی خوب است سه کیلومتر جاده سراب ایوان به روستای گلزار که کلنگ آن به دست ریاست محترم مجلس وقت دولت خاتمی جناب آقای کروبی به زمین خورده جاده حمیل که تجدید بنا نیاز دارد آقای قنبری یاوه گوی بس چند سال مانده عاقل باش و به فکر استان اسمیت باش درست است که 10تا15سال است به شهر رفته اید و قبل از نمایندگی تهران نشین شده اید

  پاسخ به این نظر
 • يك ايلامي در تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آقاي قنبري متاسفانه بازيچه گروه هاي تندرو چپ وبه اصطلاح مشاركتي شده است . وتنها به چيزي كه توجه ندارد منافع ملي اين استان است . به جناب قنبري توصيه ميكنيم ديگر بس است . سخنان شما علاوه براينكه هيچ ارزشي ندارد اعتباري نيز ندارد . تمام ملت ايران و ملت هاي ازاده جهان بر حركتانساني وضد تبعيض نژادي دكتر احمدي نژاد آفرين گفتند وگويا شما درخواب به سر مي بري ؟!جناب اين دوره مجلس هم تمام مي شود و جنابعالي با چنين عملكردي حتي استحقاق تاييد شدن نداري ؟! همچنانكه حوادث ايوان هيچگاه از مسئوليت شما خارج نمي شود . كه يكي از عوامل اصلي اين فاجعه جناب قنبري است . سخن بسيار است اما دراينجا مجال اجازه نمي دهد . به مديران سايت محرتم ايلام تودي نيز توصيه مي كنيم بلندگوي اين نماينده وگروه هاي افراطي مشاركت نشويد . متشكرم .

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

  كمي از رانت هاي صداي رساي ايلام بگيد كه برادر ايشان چه گندي زدن و چه منافع اقتصادي گرفتن-دروغ نگفتن كه ادمي در حسرت چيزهايي است كهدر خانواده بدست نياورده

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

  کمتر سنگ آقای احمدی نژاد و دکتر قنبری و این و اون رو به سینه بزنید.ما خیلی بدبختیم ، هنوز نفهمیدیم هیچکسی به فکر پیشرفت و نجات ما نیست،شدیم علگه چپ کت و هی پشت سر این و اون کف می زنیم و هورا می کشیم. یا به خاطر این رئیس جمهور و اون رئیس جمهور همدیگر را تکه پاره می کنیم. یادتان نرود هیچکس نمی خواهد ما یک قدم پیشرفت بکنیم.اگر می خواستند تو این سی سال کمی تکون خورده بودیم.چپ و راست، هردو اومدند ولی ابلام نسبت عقب ماندگیش را نسبت به بقیه کشور هنوز حفظ کرده است.ما دیگر علاجی نداریم جزء اینکه دید و شعور خودمان را علاج کنیم.تا سر عقل نیاییم ، هیچکس ما را نخواهد دید و از موقعیتی که داریم تکان نخواهیم خورد.

  پاسخ به این نظر
 • محسن در تاریخ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آقای قنبری کسی است که با بیشترین رای (تک رای) و بیشترین رای از خود استان ایلام نماینده شد.ولی آبروی ایلامو برد.مثل اینکه داری توخونه ی مهمان فوششون بدی.معلومه دیگه به ایلام به چشم منافق نگاه میکنن.

  پاسخ به این نظر
 • مهرداددر تاریخ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۸

  آنان که نماینده شجاع و با شخصیت ایلام را منافق می دانند کاشکی درون خود و برون خود را ببینند آن وقت خواهند دید که منافق یعنی چه! منافق آنی است که قرآن بر سر نیزه می کند نه آنکه برای عزت ملتش خود را در آماج حملات کوته فکرانی قرار می دهد که ادبیاتشان لعنت و حرفهای گستاخانه است من بر احمدی نژاد درود می فرستم که با بعضی کارهایش گلوی دنیا پرستان را فشرد و با بعضی کارهایش نشان داد که مردان شجاع و وطن پرست ایران چه کسانی هستند که از او انتقاد کنند!

  پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال