کروبی در دانشگاه ایلام : مواظب آش خودم هستم

كانديدا‌ي دهمين دوره رياست جمهوري گفت: 71 سال عمر دارم و خود را براي رياست جمهوري جوان مي‌بينم.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الاسلام مهدي كروبي ظهر امروز در جمع شماري از دانشجويان دانشگاه ايلام با بيان اينكه همه دولت‌ها براي توسعه كشور تلاش كرده‌اند، افزود: اما سطح اين تلاش‌ها به اندازه‌اي كه توقع مي‌رود، نبوده است.
وي ادامه داد: من از گذشته براي توسعه استان‌هاي كشور از جمله مناطق محروم و به ويژه جنگ‌زده برنامه‌هايي داشته كه اگر در اين عرصه موفق شوم به آنها مي‌‌پردازم.
اين كانديداي دهمين دوره رياست جمهوري اضافه كرد: در اين ميدان بزرگ حرف آخر را مردم مي‌زنند و هر چه مردم ا‌نتخاب كنند من به آن احترام مي‌گذارم، اگر موفق شدم خوشحال خواهم شد و اگر موفق نشدم به آنچه كه مردم انتخاب كردند احترام گذاشته ‌با وي (شخص برگزيده مردم) همكاري مي‌كنم.
كروبي تصريح كرد: حدود 48 سال است كه عمر خود را براي پيروزي انقلاب و پس از پيروزي آن براي استمرار انقلاب وقف كرده‌ام، در اين مدت دريافته‌ام كه هركس در برابر اراده محكم و آهنين مردم بايستد، پودر مي‌شود.
كانديداي احتمالي دهمين دوره رياست جمهوري گفت: به شدت اعتقاد به تغيير در اوضاي كنوني مملكت دارم و بر اين اساس احساس وظيفه كردم كه در اين عرصه شركت كنم.
وي ادامه داد: هيچ گاه قصد تنها گرم كردن تنور انتخابات را نداشته بلكه مصمم و استوار براي شركت در انتخابات در اين ميدان حضور جدي دارم.
اين كانديداي رياست جمهوري اضافه كرد: به اذعان اكثريت سياسيون از چپ تا راست همگي اعتقاد به تغيير اوضاع كشور داشته و در برخي محافل به اين مباحث مي‌پردازند.
كروبي تصريح كرد: من متعلق به اين آب و خاك هستم، اجدادم در اين سرزمين به خاك سپرده شده‌اند، من عضو كوچك نظام هستم و براي اعتلاي آن هر چه در توان داشته باشم مي‌كوشم.
كانديدا‌ي دهمين دوره رياست جمهوري گفت: من به بسيج، سپاه علاقه داشته و درصدد تقويت اين نهادها هستم.
وي ادامه داد: اما اگر زماني متوجه شوم عده‌اي مي‌خواهند از نام بسيج سوء استفاده كرده و به نفع كانديدايي استفاده كنند، سكوت نخواهم كرد.
اين كانديداي احتمالي رياست جمهوري اضافه كرد: اين عدم سكوت تنها براي دفاع از حرمت بسيج و دفاع از ارزش‌هاي والاي بسيج است.
كروبي تصريح كرد: بسيجي كه 60 درصد شهداي دوران هشت ساله دفاع مقدس مربوط به اين قشر بوده و مابقي شهدا مربوط به ديگر قواي مسلح كشور است.
كانديدا‌ي دهمين دوره رياست جمهوري گفت: در دوران دفاع مقدس قشرهاي كارگري، دانشجويي و طلبه و ...‌ در قالب بسيج به جبهه‌هاي نبرد شتافتند و جان خود را تقديم آرمان‌هاي بلند انقلاب و امام راحل كردند.
وي ادامه داد: براساس آمار موجود 36 هزار دانشجو، 14 هزار كارگر و 5 هزار طلبه در دوران دفاع مقدس در كشور به شهادت رسيدند.
اين كانديداي احتمالي رياست جمهوري اضافه كرد: من نوكر بسيج هستم و براي اين تفكر احترام و ارزش قائل هستم.
در ادامه اين ديدار تعدادي از دانشجويان دانشگاه ايلام سئولاتي را مطرح و كروبي به پاسخ سولات مطرح شده پرداخت.
وي در پاسخ به دانشجويي در خصوص ستاره‌دار شدن برخي از دانشجويان گفت: در دولت من دانشجوي ستاره‌دار معنا نداشته و ستاره تنها در آسمان قرار دارد.
وي در پاسخ به علت حضور كرباسچي در گزينه‌هاي مطرح شده دولت احتمالي آينده وي گفت: كرباسچي فرزند انقلاب است، فرزند محمد كرباسچي يكي از روحانيون مبارز قبل از انقلاب است و خانواده ايشان به واسطه مبارزه با رژيم ستمشاهي در زندان بسر برده‌اند.
وي همچنين در خصوص حضور محمد قوچاني در كنار فعاليت‌هاي انتخاباتي كروبي گفت: قوچاني مقالاتي را در خصوص امام راحل، شهيد مطهري و در مناسبت‌هاي مذهبي درباره ديگران نوشته است، ايشان را بايد جذب كرد، البته من حواسم كاملاً جمع بوده و كلاه سرم نمي‌رود.
وي در خصوص پختن "آش " از سوي برخي از اصلاح‌طلبان براي كروبي افزود: من مواظب "آش " خود بوده و با " آش " ديگران كاري ندارم و خودم در حال پختن "آش " جديدي هستم‌.
كانديدا‌ي احتمالي دهمين دوره رياست جمهوري در خصوص ميزان سنش براي حضور در اين عرصه نيز گفت: من متولد 1316 هستم، 71 سال عمر دارم و خود را جوان مي‌بينم.

وي ادامه داد: امام راحل فعاليت‌هاي سياسي خود را در سن 63 سالگي آغاز كرده و آن تحول را در كشور به وجود آوردند تا آنجايي كه پس از ارتحال ايشان مخالفان نظام مي‌گفتند كه مملكت نيز توسط امام راحل مديريت مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸

    درود خدا بر حضرت آیت الله مهدی کروبی

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال