سخنگوی ستاد یاران اصلاحات استان ایلام:مهمترین اصل در انتخابات، پذیرش اکثریت است

سخنگوي ستاد موسوم به ياران اصلاحات استان ايلام، گفت: تخريب يكي از آفت‌هاي برگزاري يك انتخابات سالم است و در جامعه‌اي كه مردم‌سالاري محقق نشود يا ابزار آن در دست عده‌اي باشد، فضاي انتخابات سلامت خود را از دست مي‌دهد.

منيژه زيبايي، در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: فعالان عرصه انتخابات قبل از هر كس ديگري بايد به اصول برگزاري يك انتخابات سالم و آزاد كه همانا يكي از اين اصول، احترام به رقيب است، معتقد باشند. در صورتي كه همه اصل تكثر را بپذيرند و راي اكثريت را باور داشته باشند، پس با ايجاد فضاي تخريب، به جامعه و اصل مردم‌سالاري خيانت نمي‌كنند.

وي با تاكيد بر اين كه اصل مهم در انتخابات، پذيرش اكثريت است كه صندوق‌هاي راي، آن را مشخص مي‌كنند، اضافه كرد: عواملي مانند زر و زور و تزوير در فضاي بي‌خبري و ناآگاهي و فقر فرهنگي و اقتصادي، مي‌توانند كيفيت يك انتخابات آزاد و سالم را مخدوش كنند.

سخنگوي ستاد ياران اصلاحات استان ايلام ادامه داد: وجود يك فضاي آزاد و سالم براي تبادل افكار و آراء كانديداها و راي‌دهندگان كه منجر به تصميم صحيح در انتخابات شود، امري ضروري است و صيانت از آراء مردم نيز بخش دوم تحقق يك رفراندوم سالم است.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال