استفاده گاوداری‌ها از آب شرب شهری و روستایی ایلام ممنوع شد

 دبير كارگروه امور اقتصادي و توليدي استان ايلام گفت: استفاده گاوداري‌هاي با ظرفيت 10 راس به بالا از آب شرب مناطق روستايي و شهري استان ممنوع شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، علي سارايي ظهر امروز در نشست اعضاي كارگروه امور اقتصادي و توليدي استان ايلام افزود: گاوداري‌هاي با ظرفيت 10 راس به بالا و حتي پايين‌تر بيشتر در مناطق روستايي قرار داشته و برابر مصوبه اين كارگروه استفاده اين گاوداري‌ها كه در مناطق روستايي قرار دارند از آب شرب روستايي ممنوع شده است. 
وي ادامه داد: اين مصوبه در راستاي كاهش نزولات آسماني و كمبود آب شرب در مناطق مختلف استان ايلام به تصويب اعضاي كارگروه مربوطه رسيده است. 
اين مسئول اضافه كرد: استان ايلام در دو سال اخير به واسطه كاهش نزولات آسماني دچار خشكسالي شده و مسئولان مرتبط با موضوع بايد با انديشيدن سازو كارهاي لازم در اين خصوص چاره‌حويي كنند. 
سارايي تصريح كرد: تمام دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع از جمله شركت آب و فاضلاب شهري، روستايي و شركت آب منطقه‌اي استان ايلام برنامه‌هاي خود را در زمينه مقابله با كمبود آب شرب در مناطق مختلف استان ايلام به مردم ارائه كنند. 
دبير كارگروه امور اقتصادي و توليدي استان ايلام گفت: البته از اين پس بايد صدور هرگونه مجوز گاوداري با ظرفيت بالاي 10 راس در مناطق روستايي به تاييد شركت آب و فاضلاب روستايي برسد و اين دستگاه اجرايي نظر خود را در اين خصوص ارائه دهد. 
وي ادامه داد: در غير اين صورت صدور هرگونه مجوز گاوداري بالاي ظرفيت 10 راسي در مناطق روستايي بدون كسب نظر شركت آب و فاضلاب روستايي غير قانوني است. 
اين مسئول همچنين از دستگاه‌هاي متولي اجراي طرح‌هاي اشتغال‌زايي كه نيازمند آب هستند خواست در صورت امكان به تصويب طرح‌هاي بپردازند كه به آب كمتري در حين بهره‌برداري نياز دارد. 
اين مسئول اضافه كرد: در حال حاضر در اين راستا 78 طرح زير بخش كشاورزي براي تصويب نهايي به شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان ايلام پيشنهاد شده است. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال