یک‌شنبه 11 خرداد 1399

عضو هیات‌رییسه مجلس در ایلام: ارزش کار معلمان از خون شهیدان بالاتر است

يك عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي و نماينده مردم همدان در خانه ملت در ايلام گفت: زيباترين جلوه هستي، اصل عالم بشريت و خلقت خدا معلم است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حميدرضا حاجي‌بابايي در مراسم گراميداشت مقام معلم و سالروز شهادت بزرگ معلم انقلاب اسلامي كه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام برگزار شد، ضمن بيان اين مطلب اظهار كرد: همه آن‌هايي كه به مباني تفسير قرآن و مسائل ديني آشنايي دارند مي‌دانند كه هر وقت خداوند نام خود را با رحمان بيان مي‌كند اين رحمانيت يعني رحمت، محبت، نشر همه نيكي‌ها، مديريت همراه با عطوفت و راهنمايي و ارشاد.

وي با بيان اين‌كه خداوند به پيامبر خود مي‌فرمايد: رمز موفقيت تو در مديريت، حاكميت و در معلم بودن است، افزود: صرفاً فقط آن‌هايي كه سر كلاس درس مي‌روند نمي‌توانند معلم باشند، بلكه يك پدر، يك راننده و حتي يك كارگر مي‌تواند معلم باشد.

حاجي‌بابايي با تاكيد بر اين‌كه نوع رفتار و كردار ما زيباترين جلوه اسلامي است، اضافه كرد: معلم بايد با تمام وجودش معلمي كند و حتي طرز لباس پوشيدن، حرف زدن و نظافت بايد با ظرافت خاصي باشد تا تمام آن چه كه جامعه نياز دارد در خودش جمع كند و تاثير خوبي در جامعه بگذارد.

وي با بيان اين‌كه كار معلمان از خون شهيدان انقلاب نيز بالاتر است، ادامه داد: مديراني كه اكنون ايران اسلامي را اداره مي‌كنند به خاطر كار معلمان عزيز است و رمز موفقيت نظام و رهبر كبير انقلاب هم ويژگي معلم بودن ايشان بود.

عادل نوروزي، رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام، نيز در اين مراسم با اشاره به اين كه اسلام از ديرباز به دانايي توجه بسياري داشته است، عنوان كرد: به جرأت مي‌توان گفت كه بخشي از پيشرفت ايران اسلامي مديون اسلام و تعاليم آن است و يكي از اين معلمان فرهيخته كه در بسط تفكر اسلامي تلاش بسيار داشته است و بر آن بوده كه تمدن سازي ايران اسلامي در عرصه جديد با همت معلمان دين‌دار احيا گردد، استاد شهيد مرتضي مطهري است.

وي با بيان اين‌كه راز ماندگاري آثار مطهري گفتار حقيقت بوده، خاطرنشان كرد: انديشه‌هاي برخاسته از دين و توجه به مقتضيات زمان و مكان از ديگر دلايل ماندگاري آثار مطهري است كه شايد سايه گم شده‌ي امروز جامعه علمي و حوزوي ما باشد.

نظرات ارسال نظر