مرز مهران باز شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بازگشائی مرز بین‌المللی مهران فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی استان ایلام است.

حجت‌الله فرجی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در ایلام افزود: خروجی مهران به‌سبب نزدیکی به شهرهای عراق، دارا بودن امنیت کافی و استقبال تجار ایرانی و عراقی دارای ظرفیت برجسته‌ای برای فعالیت‌های اقتصادی است.
وی ادامه داد: تجار ایرانی می‌توانند از این فرصت پدید آمده نهایت استفاده را ببرند و در راستای توسعه و رونق اقتصادی ایلام تلاش کنند.
این مسئول اضافه کرد: براساس شواهد تاکنون آنطور که باید از کلیه ظرفیت‌های موجود در خروجی بین‌المللی مهران استفاده نشده است.
فرجی تصریح کرد: مسئولان مرتبط با موضوع باید در این زمینه تلاش بیشتری کرده و با توجه به اینکه خروجی مهران مرز بین‌المللی است باید دیگر رویه‌های گمرکی نیز در این مرز ارائه شود.
این مسئول یادآور شد: ترانزیت کالا و واردات در کنار صادرات غیرنفتی می‌تواند زمینه‌ساز بهبود اقتصادی بیش از پیش منطقه باشد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار ایلام افزود: امسال تا کنون ۱۹۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از خروجی بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.
وی خاطرنشان کرد: صدور این میزان کالای صادراتی غیرنفتی در مقایسه با مدت مشابه سال ما قبل ۵۵ درصد رشد یافته است.
وی اضافه کرد: این درحالی است که ظرفیت‌های موجود مرز بین‌المللی مهران زمینه صادرات بیش از این را برای تجار ایرانی و حتی عراقی را فراهم کرده است.
مرز بین‌المللی مهران در۹۰ کیلومتری جنوب استان ایلام یکی از مهمترین کانونهای صادرات کالای ایرانی به کشور عراق است.
این مرز پس از فروپاشی رژیم سابق عراق دوباره در استان ایلام بازگشائی شده و روزانه پذیرای زوار و تجار دو کشور ایران اسلامی و عراق ا

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه