پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

کلنگ احداث کارخانه مخازن CNG در شهرک صنعتی ایوان استان ایلام بر زمین زده شد

کلنگ احداث واحد توليد مخازن کپسول (CNG) خودرو با حضور معاون اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی، استاندار ايلام، نماينده مردم ايوان و شيروان و چرداول در مجلس شوراي اسلامي، مدیرعامل شرکت سایپا و جمعي از مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان ایلام در شهرک صنعتي ايوان به زمين زده شد.
معاون اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی در این مراسم، گفت: با توجه به عزم ریاست محترم جمهوری مبنی بر گسترش عدالت و توازن صنعت در کشور، اکنون بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌ها در استان‌ها انجام می‌گیرد.
مهندس حاجی عبدالوهاب، افزود: تعداد اشتغال ایجاد شده و میزان سرمایه جذب‌شده در دو سال اخیر بسیار بیشتر از سال‌های قبل بوده، به‌طوری که در این دو سال بیش از 170 هزار شغل ایجاد شده است.
وی، اظهار امیدواری کرد با بهره‌برداری از طرح‌هایی که به بانک‌ها معرفی شده‌اند، این میزان اشتغال به 2 میلیون نفر برسد.
عبدالوهاب، گفت: باید این فرهنگ را در کشور جا بیندازیم که سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش‌های مختلف، سرمایه ملی است و صیانت از آن، وظیفه همه آحاد ملت است، حتی اگر سرمایه بخش خصوصی باشد.
استاندار ایلام نیز، گفت: استان ایلام علی‌رغم سرمایه‌ها و امکانات بالقوه فراوان، متأسفانه از مشکل بزرگ بیکاری رنج می‌برد.
مهندس علی آزاد، افزود: با توجه به سرمایه غنی این استان در بخش‌های مختلفی چون کشاورزی، معدن و بالاخص منابع گاز و نیروی متخصص فراوان، هنوز معضل بیکاری در استان وجود دارد.
وی دلیل عمده رشد بیکاری در کشور را نبود متولی مشخص در این بخش دانست و گفت: قبل از دولت نهم، ایجاد اشتغال در کشور بانی خاصی نداشت و همین عامل گسترش بیکاری بود که خوشبختانه با محول شدن این وظیفه به وزارت کار و امور اجتماعی، شاهد تحرکات بیشتری در این بخش بودیم.
وی در ادامه ضمن تشکر از تلاش مدیرعامل و کارکنان شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام، گفت: در دور اول سفر ریاست محترم جمهوری، قرار شد که با ساخت شهرک‌های صنعتی جدید در شهرستان‌های استان، شاهد تجمیع صنایع و سرمایه‌ها در این بخش باشیم که خوشبختانه با تلاش‌های بی‌شائبه شرکت شهرک‌های صنعتی استان در کمتر از دو سال و با احداث چهار شهرک جدید، اکنون در هر شهرستان استان یک شهرک صنعتی با زیرساخت‌های آماده موجود است که امروز شاهد کلنگ‌زنی شرکت CNG در یکی از این شهرک‌ها هستیم.
در پایان این آئین، مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي ايلام، گفت: شرکت توليدکننده مخازن کپسول خودرو در زميني به گستره هفت هکتار و با سرمايه‌اي بالغ بر 400 میلیارد ریال احداث مي‌شود.
مهندس گودرز کريمي، افزود: با بهره‌برداري از اين طرح 200 نفر از جوانان جوياي کار اين استان به فعاليت مشغول مي‌شوند.
وي، ادامه داد: شهرک صنعتي تازه تأسيس ايوان با وجود آن‌که دو سال از عمر ساخت و آماده‌سازي آن مي‌گذرد، از پيشرفت بسيار چشمگيري برخوردار بوده است.
مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي ايلام، گفت: اين شهرک اکنون با دارا بودن امتيازاتي از قبيل نزديکي به جاده ارتباطي ايلام - کرمانشاه و همجواري استان کرمانشاه از موقعيت ويژه‌اي برخودار است که خوشبختانه استقبال سرمايه‌گذاران نيز مناسب بوده است.
وي، اظهار داشت: اکنون اين شهرک داراي دو واحد بهره‌بردار و هفت واحد در حال ساخت و ساز و بيش از 38 قرارداد احداث واحد صنعتي است.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۸۹

    شهرک صنعتی در روستای شاله شوری بنا شده است

    پاسخ به این نظر