دوشنبه 12 خرداد 1399

مردم ایلام تولید صنعتی سوخت هسته‌ای را گرامی داشتند

همزمان با سراسر كشور مردم استان ايلام روز ملي جشن فناوري هسته‌اي "دستيابي ايران اسلامي به صنعتي سوخت هسته‌اي" را گرامي داشتند.

مردم استان ايلام عصر روز دوشنبه لحظاتي بعد از سخنان رييس جمهوري كشورمان در نطنز كه "ايران در زمره توليدكننده صنعتي سوخت هسته‌اي" قرار گرفت"، با راه انداختن كاروان‌هاي شادي در خيابان‌ها اين پيروزي را جشن گرفتند.

همچنين به‌مناسبت اين روز بزرگ و موفقيت عظيم، مردم بابرپايي ايستگاه‌هاي صلواتي در ميادين و معابر مختلف شهر از مردم و رانندگان خودروها با شيريني پذيرايي كردند.

پخش بيانيه‌ها و اطلاعيه‌هاي مختلف و توزيع شربت و شيريني در سطح شهر جلوه‌اي زيبا به شهر ايلام بخشيد.

يكي از شهروندان ايلامي در حاشيه اين جشن بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين پيروزي افتخار ديگري را در تاريخ زرين ايران اسلامي رقم زد.

"اميراحمدي" افزود: برغم مخالفت كشورهاي غرب اما ايران به اين پيروزي رسيد و اين روز به معناي واقعي جشن ملي براي ايرانيان محسوب مي‌شود.

وي اظهارداشت: ورود به مرحله توليد غني‌سازي صنعتي سوخت هسته‌اي موجب پيشرفت كشور ايران در زمينه‌هاي مختلف مي‌شود.

شهروند ديگري گفت: بدون شك همه ملت ايران اين فن‌آوري بومي را دست به دست هم با اهداف صلح‌آميز آن به پيروزي خواهند رساند.

"افسانه مرادي" با اعلام حمايت از دستيابي به انرژي هسته‌اي افزود: ايران اسلامي فعاليت خود در اين زمينه را ادامه داده و دستيابي به آن را يك ضرورت مي‌داند.

شهروند ديگري گفت: اين موفقيت نتيجه افتخار آفرين فرزندان اين خاك و آب بوده و بايد در حفظ آن كوشيد.

"محمدرضا سلطاني" افزود: تلاش مخالفان براي محروم كردن ايران از حقوق مسلم و مشروع خود بيهوده بود زيرا ملت ايران به اين نتيجه رسيده كه آمريكا و كشورهاي اروپايي كه مخالف دستيابي ايران به فن‌آوري هسته‌اي بوده از تبديل شدن ايران به كشوري قدرتمند هراس داشته‌اند.

وي خاطر نشان كرد: ملت و دولت ايران قاطعانه تصميم خود را در حمايت از استفاده بهينه از فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي گرفته و در اين زمينه اكنون عزم ملي و انسجام همگاني ايجاد شده است.

بسياري از شهروندان ايلامي كه به منظور اعلام حمايت از انرژي صلح آميز هسته‌اي و روز ملي جشن فناوري هسته‌اي به خيابان آمده بودند حمايت خود را از اين پيروزي و موفقيت اعلام كردند.

نظرات ارسال نظر