شنبه 10 خرداد 1399

معاون استاندارایلام: زمینه مشارکت آگاهانه زنان درجامعه باید تقویت شود

معاون سياسي، امنيتي استاندار ايلام گفت: زمينه مشاركت آگاهانه زنان در عرصه‌هاي مختلف اجتماع بايد تقويت شود.

حجت‌الاسلام "سعيد هاشمي" روز يكشنبه در نشست اعضاي كار گروه زنان و خانواده كه درسالن اجتماعات استانداري ايلام برگزار شد، افزود: مشاركت سياسي، فرهنگي و اجتماعي زنان طي سالهاي اخير بيشتر از گذشته شده، اما نياز به تقويت و حمايت دارد.

وي اظهارداشت: فرهنگ‌سازي به منظور حضور و مشاركت آگاهانه زنان در اجتماع مي‌تواند باعث تسريع در روند توسعه و ارتقا سطح سلامت عمومي جامعه شود.

وي خاطر نشان كرد: اسلام همواره به زنان و حضور آنان در فعاليتهاي مختلف سياسي ، اجتماعي فرهنگي و اقتصادي جامعه توجه داشته و به گسترش اين امر تاكيد كرده است.

وي ادامه داد: خداوند در بيشتر آيات قرآن به‌طور همزمان مردان و زنان را خطاب قرار داده و هيچ چيز جز تقوا را ملاك برتري انسان ندانسته كه اين امر خود گواه صادق بر حضور زنان و مردان در كنار هم در جامعه است.

حجت‌الاسلام هاشمي از اعضاي كارگروه زنان و خانوده خواست، مشكلات و مسايل اجتماعي و سياسي زنان استان را بررسي و جهت اجرا اولويت بندي كنند.

وي در ادامه به ايام فاطمه و شهادت حضرت زهرا (س) اشاره كرد و گفت:
حضرت فاطمه (س) مظهر علم و معرف براي زنان است.

وي اضافه كرد: ويژگيهاي حضرت زهرا (س) منحصر به فرد است زيرا فاطمه علاوه بر اينكه دختر پيامبرگرامي اسلام (ص) است، همسر ولايت و مادر امامت است و همين ويژگيها ايشان را نمونه و بارز براي الگوگيري زنان جامعه از او كرده است.

وي تصريح كرد: خطابه‌ها و روشنگريهاي حضرت زهرا (س) در جامعه حاكي از اين امر است كه ايشان از مسايل جامعه اطلاع كافي داشته و به‌حضور آگاهانه در عرصه‌هاي مختلف جامعه واقف بوده‌اند.

لازم به ذكر است، بررسي مصوبات جلسه گذشته و تشكيل ستادي براي برگزاري هرچه بهتر ميلاد حضرت زهرا (س) و روز زن از مصوبات اين جلسه بود.

نظرات ارسال نظر