شنبه 30 شهریور 1398

تمهیدات لازم برای برگزاری هفته فرهنگی ایلام در تهران اندیشیده شده است

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام گفت: تمهيدات لازم براي برگزاري هفته فرهنگي ايلام در تهران انديشيده شده است.

حجت‌الاسلام "حسين ملكي" روز دوشنبه در نشست برنامه‌ريزي اين جشنواره در محل استانداري ايلام افزود: اكنون كليه هماهنگي‌هاي لازم با ادارات و دستگاه‌هاي فرهنگي استان انجام شده است.

وي ادامه داد: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اين جشنواره نهم تا پانزدهم تيرماه سال‌جاري در فرهنگ سراي خاوران استان تهران برگزار مي‌شود.

وي اضافه كرد: در اين جشنواره همچنين قرار است ‪ ۵۵‬غرفه مختلف در زمينه‌هاي خوشنويسي، طراحي، نقاشي و هنرهاي تجسمي، كتابهاي چاپ شده توسط مولفان ايلامي، آثار مطبوعاتي و نشريات، پايان‌نامه و طرحهاي پژوهشي استان، عكس، پوسترهاي و لباسهاي محلي و عكس و تصاوير شهدا داير شود.

وي پخش فيلمهاي توليد شده استان، تهيه غذاهاي محلي، كارگاه گليم‌بافي و معرق كاري، برگزاري محافل قرآني، نشست ايلام توسعه و محفل شبي با خاطره را از ديگر برنامه‌هاي اجرايي اين جشنواره برشمرد.

ملكي يادآور شد: اين جشنواره با هدف ارايه توانمنديهاي استان و به منظور آشنايي دانشجويان، دانش‌آموزان، اساتيد، فرهيختگان و بازرگانان با توانمنديهاي فرهنگي استان برگزار مي‌شود.

وي برگزاري علمي و مطلوب اين جشنواره را در شناسايي بيش از پيش استان ايلام مهم دانست.

وي از دستگاه‌ها خواست به صورت ويژه در مدت برگزاري اين جشنواره فعاليت و همكاري لازم داشته باشند.

به گفته ملكي، بر اساس برنامه‌ريزيهاي انجام شده با مسوولين ستاد برگزاري اين جشنواره، در پايان از عملكرد دستگاه‌ها ارزيابي انجام شده و مورد تشويق قرار مي‌گيرند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام همچنين از مردم استان دعوت كرد از اين جشنواره بازديد كنند.

وي خاطرنشان كرد: جشنواره هفته فرهنگي ايلام، نهم تيرماه آينده با حضور يكي از سران سه قوه در فرهنگ سراي خاوران استان تهران افتتاح خواهد شد.

معاون سياسي، امنيتي استانداري ايلام نيز در اين نشست بر برگزاري مطلوب اين جشنواره تاكيد كرد و از دستگاه‌هاي اجرايي استان خواست با اهتمام جدي در برگزاري اين جشنواره با اداره كل ارشاد اسلامي استان همكاري لازم داشته باشند.

حجت‌الاسلام "سعيد هاشمي" افزود: در اين جشنواره بايد فرهنگ استان ايلام در دوران قبل و بعد از انقلاب و نقش اين استان در دوران هشت سال دفاع مقدس نمايان شود.

در اين نشست شركت‌كنندگان پيرامون برگزاري مطلوب اين جشنواره با هم به تبادل نظر پرداختند.

نظرات ارسال نظر