نماینده مردم ایلام در مجلس: تذکرها ممیزی می‌شود

نماينده مردم ايلام در مجلس در تذكري شفاهي در جلسه علني امروز (سه‌شنبه) مدعي شد: متأسفانه مدتي است كه آقاي قرباني ـ عضو هيات رييسه مجلس ـ تذكرات را مميزي مي‌كنند و اجازه نمي‌دهند كه مطالبي را كه نمايندگان در متن تذكرات اعلام مي‌كنند، بيان شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، داريوش قنبري ـ نماينده مردم ايلام در مجلس ـ در تذكر خود با استناد به ماده 192 آيين‌نامه مبني بر اين‌كه نمايندگان مي‌توانند به رييس جمهور و وزراء تذكر دهند و رييس مجلس بايد خلاصه تذكر را در جلسه اعلام كند و آن تذكر به مخاطب آن، ابلاغ شود، مدعي شد: متأسفانه مدتي است كه آقاي قرباني، تذكرات را مميزي مي‌كنند و اجازه نمي‌دهند كه مطالبي را كه نمايندگان در متن تذكرات اعلام مي‌كنند، بيان شود.

وي به عنوان مثال به تذكر خود به وزير كشور درباره تجديدنظر در تاريخ برگزاري انتخابات مجلس هشتم اشاره كرد و گفت: آقاي قرباني جواب دادند كه اين تذكر خلاف آيين‌نامه و قانون است.

به گزارش ايسنا، حدادعادل از قرباني خواست كه به ارائه‌ي پاسخ بپردازد و قرباني گفت: در مواردي كه دوستان تذكري مي‌دهند كه ما فكر مي‌كنيم بخشي از آن نياز به توضيح يا اصلاح دارد، يادداشت روي آن مي‌گذارم و براي آن‌ها مي‌فرستم، طبق معمول ما اين تذكر را فرستاديم و آقاي قنبري آن را ديگر برنگرداندند.

وي ادامه داد: من يادداشت دادم كه اين تذكر شما، پيشنهاد وزارت كشور هم بوده اما شوراي نگهبان نپذيرفته و نمي‌توان به شوراي نگهبان تذكر داد؛ ايشان دوباره اين تذكر را به ما ندادند كه ما آن را بخوانيم.

حدادعادل اظهار كرد: آن‌چه همكاران ما به آن عمل مي‌كنند در چارچوب آيين‌نامه است.

گل‌محمد الياسي ـ نماينده مردم ورزقان و خادوانا در مجلس ـ نيز به استناد ماده 130 درباره تسليم طرح‌هاي قانوني با امضاي حداقل 15 تن از نمايندگان به رييس مجلس و ماده 17 آيين‌نامه (سوگند هيأت رييسه مبني بر رعايت بي‌طرفي) به امضاي طرح اصلاح تبصره 13 قانون بودجه 86 توسط عده‌اي از نمايندگان اشاره كرد و گفت: اين طرح قبل از هفته تعطيلات تقديم شده ولي تاكنون اعلام وصول نشده است.

به گفته‌ي وي‌، همانقدر كه اجرا نكردن قانون خوب نيست، اجرا نكردن آيين‌نامه هم خوب نيست.

او اعلام وصول اين طرح را خواستار شد.

حدادعادل نيز گفت: بررسي مي‌كنيم و نتيجه را اعلام مي‌كن

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال