پنج‌شنبه 15 خرداد 1399

میدان گازی تنگه بیجار تیرماه به بهره برداری می‌رسد.

باوجود شرایط نامساعد جوی و یخ زدگی خط لوله انتقالی گاز از کرمانشاه به ایلام، میدان گازی تنگه بیجار با تاخیر در تیرماه به بهره برداری می رسد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارس، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی درباره تاخیر در اجرای پروژه میدان گاز تنگه بیجار گفت: ساخت پالایشگاه ایلام در این پروژه به عهده شرکت ملی گاز است که به گفته وزیر نفت قراراست در شش ماه نخست سال به بهره برداری می رسد.

علیرضا ضیغمی درباره طرح میدان گازی تنگه بیجارتصریح کرد: علیرغم تاخیر شرکت ملی گاز در راه اندازی  از پالایشگاه ایلام ،  شرکت نفت مناطق مرکزی از ابتدای تیرماه امسال آمادگی بهره برداری از این میدان را دارد.

به گفته وی، در فاز نخست این طرح قراراست روزانه هفت میلیون مترمکعب گاز تولید شود که درپایان فازدوم، این مقدار به 20 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

وی تصریح کرد: همچنین بهره بردای از فازدوم نیز حدود دوسال طول خواهد کشید که در فاز اول این طرح 165 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است ، اما اعتبارات طرح دوم هنوز برآورد نشده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی همچنین بارندگی های سال گذشته و ابتدای امسال را دلیل تاخیر در اجرای پروژه واحد نمک زدایی نفت شهر دانست و اضافه کرد: این طرح قرار بود تا اردیبهشت ماه سال 86 به اتمام رسد امابه دلیل بارندگی های زیاد ، بهره برداری از آن به تاخیر افتاد.

نظرات ارسال نظر