جمعه 20 تیر 1399

احمدی نژاد در ایلام:گزارش اطلاعاتی آمریکا بزرگترین پیروزی سیاسی سده اخیر ملت ایران است

ئیس جمهور در واکنش به انتشار گزارش سازمان‌های اطلاعاتی دولت آمریکا درباره موضوع هسته ای ایران، آن را بزرگترین پیروزی سیاسی سده اخیر ملت ایران دانست و آن را اعلام پیروزی ملت ایران در ماجرای هسته ای در مقابل همه قدرت های جهانی‌ اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به استان ایلام، رئیس جمهور در جمع پرشور مردم ایلام با بیان اینکه ملت ایران با ایمان به خدا انقلاب اسلامی را رقم زد و در طول 29 سال همه توطئه های اجانب را خنثی کرد، اظهار داشت: این ملت در برابر همه زیاده خواهان ایستاد و با اقتدار از استقلال و عزت و حقوق خود دفاع کرد.

وی افزود: ملت ما با توکل برخدا در مقابل همه زورگویان عالم ایستاد و امروز هم ایستاده و تا آخر هم خواهد ایستاد به دلیل همین ایستادگی شما تا امروز پیروزید و در همه صحنه ها به خصوص در صحنه ای که طی چند سال اخیر دشمنان ملت ما تلاش کردند برای ملت مانع تراشی کنند ایستادگی کرده اید.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان ملت ما از اساس مخالف پیشرفت ایران هستند، یادآور شد: در هر زمانی با یک بهانه ای، در هر دوره ای با یک بهانه تراشی و این سالها با بهانه هسته ای تلاش کردند مانع پیشرفت ایران شوند.

دکتر احمدی نژاد مخالفت غرب با هسته ای شدن ملت ایران را به دو علت عنوان کرد و گفت: آنها اصولا با پیشرفت ملت ایران و عزت این ملت مخالفند چرا که می دانند اگر ملت ایران قله ها را فتح کند به الگوی همه ملت ها تبدیل می شود. انرژی فسیلی رو به اتمام است و نفت و گاز نهایتا تا 50 -60 سال دیگر تمام می شود.

وی افزود: آنها دنیا را تشویق به مصرف نفت و گاز می کنند، پول نفت را می گیرند و به جای آن خودرو و وسایل با مصرف انرژی تحویل می دهند تا هر چه زودتر منابع انرژی فسیلی آنها تمام شود و آنها با انرژی هسته ای که در اختیار دارند بر جهان حاکم شوند و قطره قطره این انرژی را با قیمت گزاف به فروش برسانند.

احمدی نژاد تاکید کرد: به همین دلیل به بهانه و به دروغ گفتند که از سلاح هسته ای نگران هستند، در حالی که خود آنها پایه گذار سلاح هسته ای و استفاده کننده سلاح هسته ای هستند، آنها از سلاح هسته ای نمی ترسند بلکه از پیشرفت ملت ما و الگو شدن ما می هراسند. آنها از اینکه سایر ملت ها بتوانند از انرژی هسته ای استفاده کنند و به آنها احتیاج نداشته باشند نگرانند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قریب 5 سال است تلاش می کنند تا جلوی ملت ایران را در این زمینه بگیرند، تصریح کرد: در این مدت مسئولان ما تلاش کردند با کند کردن و تعطیل کردن فعالیت ها اعتماد آنها را جلب کنند اما هر روز یک بهانه و خواسته جدید داشته اند روز اول گفته بودند شما فعالیت های اصفهان را تعطیل کنید مشکل شما در آژانس را حل می کنیم. 

وی ادامه داد: پس از تعطیلی فعالیت های اصفهان گفتند در مورد نطنز مشکل دارید نطنز که تعطیل شد گفتند با قطعه سازی مشکل داریم، پس از آن نیز گفتند با مطالعات دانشگاهی مشکل داریم و رشته هایی که منتهی به انرژی هسته ای می شود را باید تعطیل کنید اما در نهایت گفتند اصولا با داشتن انرژی هسته ای ایران مخالفیم.

احمدی نژاد اظهار داشت: طبیعی است ملت ایران زیر بار این تحمیل و سرشکستگی نرود و فرمان رهبر و ایستادگی شما ملت صحنه را عوض کرد.

رئیس قوه مجریه خاطر نشان کرد: در ابتدای کار این دولت که قرار شد سیاست انقلابی و مردمی پیاده شود مخالفان با ملت ایران شروع به فریاد کشیدن کردند، تهدید به جنگ، تحریم، حمله و جلوگیری از همه فعالیت های ملت ایران نمودند اما شما ملت غیور با توکل بر خدا ایستادید و طی دو سال وسه ماه اتفاقاتی افتاد و همه فعالیت ها آغاز شد و به فضل الهی ایران به یک کشور هسته ای تبدیل شد.

وی افزود: همه آنها امروز هسته ای شدن ملت ایران را پذیرفته اند و اعلام کرده اند آن را تحمل خواهند کرد.

احمدی نژاد با اشاره به ملاقات یک ماه قبل جلیلی با طرف مذاکره یادآور شد: آنان به صراحت اعلام کردند که ما نمی خواستیم شما هسته ای شوید در این زمینه تلاش کردیم و راضی نیستیم که هسته ای شده اید اما چه کنیم که هسته ای شده اید اما کاری نمی توانیم بکنیم و حالا گفته اند می خواهیم تلاش کنیم که از این جلوتر نروید.

رئیس جمهور گفت: اما به فضل الهی با ایستادگی رهبر و شما امروز در موقعیت بسیار ممتازی قرار داریم. سه ماه قبل اعلام کردم ماجرای سیاسی هسته ای ایران خاتمه یافته و ملت ایران راه پر افتخار و روشن خود را با اقتدار و با سربلندی ادامه خواهد داد.

وی افزود: برخی تصور کردند این کلام بنده فقط برای روحیه دادن به ملت است اما خیر، این یک حقیقت است بدخواهان ملت دیدند که در مقابل صف های به هم پیوسته کاری از پیش نمی برند بلکه باید از حیثیت خود و آبروی سازمانهای جهانی سرمایه گذاری کنند بدون اینکه دستاوردی داشته باشند بنابراین تصمیم گرفتند در مقابل اراده ملت ایران سر تعظیم فرود آورند.

احمدی نژاد یادآور شد: بنابراین موضوع به آژانس بازگشت و طبق مقررات بررسی شد و حقانیت ملت ایران اعلام شد.

رئیس جمهور با اشاره به انتشار گزارش سازمان های اطلاعاتی دولت آمریکا در مورد موضوع هسته ای ایران تصریح کرد: آنان به صراحت اعلام کردند که ملت ایران در موضوع هسته ای در مسیر درست است و حق با ملت ایران است. این گزارش دیروز گرچه به ظاهر برای حل مشکل دولت آمریکاست و عبور دادن و خارج کردن دولت آمریکا از مشکلات و بن بستی است که در آن گرفتار شده، اما در حقیقت این اعلام پیروزی ملت ایران در ماجرای هسته ای در مقابل همه قدرتهای جهانی است.

وی تاکید کرد: این تیر خلاص به کسانی بود که با شعار دروغ و بهانه دروغ سلاح هسته ای، چند سال فضای دنیا را پر از تهدید و نگرانی کردند و به متحدان خود صدمه زدند.

رئیس جمهور با اشاره به اعلام تحریم ایران از سوی مخالفان با هسته ای شدن ایران یادآور شد: 28 سال است ملت ایران هیچ مبادله تجاری با آمریکا ندارد بنابراین آمریکا می خواست کشورهای اروپایی را تحریم کند و آنها را از منافع رابطه تجاری با ایران جدا نماید.

احمدی نژاد گفت: دیروز به لطف ایمان و توکل شما بر خدا تیر خلاص بر همه آرزوی بد خواهان زده شد و حقانیت ملت ایران یک بار دیگر و به دست خود بدخواهان به اثبات رسید.

رئیس قوه مجریه خطاب به غرب و کشورهای مخالف با ایران در موضوع هسته ای گفت: شما یک دوره 5 ساله چالش با ملت ایران را ادامه دادید امروز ملت ایران سربلند و پیروز است و شما چیزی در دست ندارید توصیه می کنم در حضور مردم ایلام و از زبان این مردم از این 5 سال عبرت بگیرید.

وی افزود: می گویند می خواهیم با ملت ایران مذاکره کنیم، می گوییم بسیار خوب اهل مذاکره و گفتگو هستید اما شما اول اعلام کنید از کدام موضع می خواهید گفتگو کنید، از موضع دوستی، همکاری ومشارکت یا رقابت و دشمنی. اگر بخواهید از موضع دشمنی با ملت ایران تعامل کنید بدانید ملت ایران همین ملت است و در مقابل شما خواهد ایستاد و شما را در تمام صحنه ها به طور کامل ناامید خواهد کرد.

احمدی نژاد ادامه داد: اما اگر از موضع صداقت، همکاری، دوستی جلو بیایید ملت ایران ملتی با فرهنگ و متمدن است. ملت ایران را دوست خوبی خواهید یافت و ما اگر بخواهیم بازی های جدیدی سیاسی با سایر موضوعات با بهانه های جدید آغاز کنید ملت ایران یکپارچه در مقابل شما ایستاده و قدمی عقب نشینی نخواهد کرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد:  امروز سر و صداها و تبلیغات در موضوع هسته ای ایران فراوان است آنها در مقابل اراده ملت ایران متوقف شده اند و همه تبلیغات و سلاح ها وتوانمندی های خود را به کار گرفته اند و ملت ایران تمام آنها را خنثی کرد.

وی تاکید کرد: امروز مشکل آن طرف است آنها هستند که مشکل دارند نه ملت ایران تا کنون دو قطعنامه صادر کرده اند که هر دو برپایه اطلاعات غلط و تخلف از قانون بوده است دو قطعنامه غیر قانونی و غیر حقوقی و بر اساس مبنای ناصحیح که امروز در مقابل ملت های خود و ملت های عالم زیر سئوال هستند و درمانده اند که چگونه مشکل این دو قطعنامه را حل کنند.

احمدی نژاد گفت: مثل همیشه با شیطنت می خواهند بگویند ملت ایران مشکل دارد و عده ای را تحریک کنند با شایعه پراکنی و دروغ بین صفوف ملت ایران تفرقه بیندازند.

رئیس جمهور تصریح کرد: برخی در داخل همدست دشمن فضا سازی می کنند، تبلیغاتی می کنند تا ما را وادار کنند یک امتیاز ولو بسیار کوچک به دشمن بدهیم. یک قدم ولو بسیار کوچک عقب نشینی کنیم اگر چنین اتفاقی بیفتد همین افراد بلافاصله تغیر موضع خواهند داد و طلبکار مسئولان و ملت خواهند شد مراقب باشید کوچکترین عقب نشینی مساوی است با عقب نشینی کامل. امروز پیروزی ملت ایران قطعی است لذا مستکبران به لحاظ دماغ پربادی که دارند و غروری که دارند حاضر نیستند به صراحت به اشتباه خود اعتراف کنند.

وی ادامه داد: به طور غیر مستقیم حرف می زنند و می گویند که اطلاع نداشته اند که ملت ایران در مسیر صحیح بوده و اشتباه از سازمان های اطلاعاتی ما بوده البته ما به شیوه اعلام آنها کاری نداریم ملت هوشیار باشند بزرگترین پیروزی سیاسی سده اخیر نصیب ملت ایران شده، هوشیار باشیم این پیروزی لطمه نبیند و با چیزی معاوضه و معامله نشود.

احمدی نژاد اظهار داشت: مردم ایلام همواره در صحنه هستند و این مردم الگوی مردم ایرانند. این ملت ایستاده و استفاده کامل از همه ظرفیت انرژی هسته ای را حق مسلم خود می داند و تا آخر ایستاده و سرسوزنی عقب نشینی نخواهد کرد.

نظرات ارسال نظر