جمعه 20 تیر 1399

رییس‌جمهور در آوه زا

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) دكتر محمود احمدي‌نژاد در ادامه سفر به استان ايلام طي سخناني در روستاي آوهزا با بيان اين‌كه " در ماجراي انرژي هسته‌يي قبل از جلوگيري از پيشرفت علمي كشور دشمنان به دنبال شكستن اراده ملت بودند" ادامه داد: خوشبختانه ملت ما در اين ماجرا خوب تشخيص داد كه دشمن به دنبال چه اهدافي است و براي چه اصرار و حتي التماس هم مي‌كند كه مسوولان را فريب دهد تا يك قدم عقب‌نشيني كنند.

وي افزود: ملت به خوبي فهميد اولين قدم در عقب‌نشيني قدم آخر خواهد بود و اگر سرسوزني از حقوق خود عقب بكشد دشمنان استقلال ما را و سپس عزت ما را خواهند گرفت.

وي خاطرنشان كرد: به فضل الهي توطئه‌هاي آن‌ها براي رسيدن به اين اهداف محروم ماند و برنامه‌هاي‌شان براي انرژي هسته‌يي ايران شكست خورد و امروز، روز بيداري انقلاب اسلامي ايران است.

رييس‌جمهور با اشاره به گزارش روز گذشته‌ برخي سازمان‌هاي بين‌المللي آمريكا گفت: اين گزارش كه در آمريكا منتشر شده سند حقانيت پيروزي قطعي ايران است كه به خاطر فضل الهي و آگاهي شما و ايستادگي‌تان پشت رهبري بوجود آمده است و آن‌ها از اين‌كه بتوانند سرسوزني از شما امتياز بگيرند مايوس شده‌اند.

احمدي‌نژاد تاكيد كرد: البته آن‌ها روحيه‌ استكباري‌شان اجازه نمي‌دهد كه بيايند و بگويند اشتباه كرده‌ايم، بلكه به شكل ديگري حرف مي‌زنند. ما هم مي‌گوييم اشكال ندارد همين كه اعتراف مي‌كنيد، كافي است.

وي با بيان اين‌كه " روستاي آوهزا 892 خانوار دارد و همگي تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) هستند" اظهار كرد: چند پروژه براي روستا تعريف شده كه بعد از اين سفر از سوي دفتر مناطق محروم رياست جمهوري تسهيلات مختلف ارزان‌قيمت براي اشتغال جوانان روستا در نظر گرفته مي‌شود.

رييس جمهور هم‌چنين با اشاره به احداث پالايشگاه گاز و پتروشيمي در اين منطقه، از مسوولان مربوطه خواست كه زمينه اشتغال جوانان اين روستا را در اين دو شركت فراهم كنند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين با يكي از خانواده‌هاي شهداي اين روستا ديدار و گفت‌وگو كرد كه در اين خانواده چهار نفر در زمان دفاع مقدس به شهادت رسيده‌اند.

نظرات ارسال نظر