جمعه 20 تیر 1399

معاون آموزشی وزیر بهداشت: آموزشکده پیراپزشکی ایلام به دانشکده ارتقاء می‌یابد

معاون آموزشي وزارت بهداشت گفت:‌ در استان ايلام براي ارتقاي رشته‌هاي تحصيلي مشكل كمبود نيروي انساني داريم كه اميدواريم سال آينده اين مشكل در جدول بندي وزارت بهداشت كه بر اساس منطقه است لحاظ و رفع شود.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر بهرام عين‌الهي در دور دوم سفرهاي استاني هيات دولت در جمع دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي ايلام افزود: برخي از رشته‌هاي آموزشكده پيراپزشكي از مقطع كارداني به كارشناسي ارتقا مي‌يابند.

وي همچنين خبر داد: آموزشكده پيراپزشكي به دانشكده ارتقا مي‌يابد البته اين تغييرات در سال آينده اتفاق مي‌افتد.

وي با بيان اينكه ارتقاي كيفيت آموزش اركان مختلفي دارد، گفت: هم اكنون اين دانشگاه فراخوان جذب 18 عضو هيات علمي داراي Phd را منتشر كرده كه اين امر باعث ارتقاي سطح علمي دانشگاه و گسترش رشته‌هاي تحصيلي خواهد شد.

دكتر عين الهي با تبريك فرا رسيدن 16 آذر روز دانشجو گفت: تلاش و سياستهاي دولت براين است كه از تمام مناطق كشور محروميت زدايي كند و با ايجاد دانشگاه در مناطق محروم باعث ارتقاي سطح آموزشي و بهداشتي مناطق ‌شود.

معاون وزير بهداشت با تاكيد بر لزوم توجه بيشتر به مباحث فرهنگي در دانشگاهها، بيان كرد: اولين شرايط ورود دانشجويان به دانشگاه‌ها بايد توجه به وضعيت هويت ديني و ملي است و اين مسئله بايد در دانشگاه‌ها تقويت شود.

دكتر عين‌الهي در خاتمه اولين اولويت دانشگاه‌ها را جنبش علمي خواند و خاطر نشان كرد: توجه به جنبش علمي باعث ايجاد جهش علمي در كشور شده است كه موفقيت دانشمندان كشورمان در توليد و تكثير سلول‌هاي بنيادي نمونه‌اي از آن است.

نظرات ارسال نظر