جمعه 20 تیر 1399

دیدگاه‌های مسوولان استان در آستانه سفر رییس جمهوری به ایلام

در آستانه دومين دور سفر رييس جمهوري و هيات دولت به ايلام ، جمعي از شخصيت‌هاي سياسي و مسوولان محلي استان ديدگاه‌ها و خواسته‌هاي مردم را از دولت در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كردند.

فردا چهارشنبه نشست دومين دور سفر هيات دولت در استان ايلام به رياست دكتر "محمود احمدي‌نژاد" برگزار خواهد شد.

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه ايلام با ابراز خرسندي از تشكيل نشست هيات دولت در استان ايلام گفت : اين نشست بهترين فرصت براي كشف ظرفيتهاي استان و بكارگيري اين ظرفيتها در همه زمينه‌ها را براي استان به ارمغان دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" گفت: برپايي نشست هيات دولت درايلام مي‌تواند، موقعيت مناسبي براي پي‌گيري خواسته‌هاي مردم مرزنشين در دور اول و شناسايي مزيت‌هاي استان ايلام براي به بالفعل در آوردن اين ظرفيتها باشد.

وي اظهارداشت: ايلام با وجود داشتن نيروهاي جوان و متعهد و منابع غني خدادادي متاسفانه تاكنون ناشناخته مانده و سرمايه‌گذاري مناسبي در اين استان انجام نشده است.

حجت‌الاسلام و المسلمين لطفي تاكيد كرد: بدون ترديد نشست هيات دولت همچون دور نخست تبعات ارزشمندي را براي توسعه همه جانبه استان به همراه خواهد داشت.

وي از تمام مسوولان خواست در آستانه سفر هيات دولت به ايلام با برنامه- ريزي چهره واقعي اين استان و مزيتهاي آن براي سرمايه‌گذاري را به مسوولان بنمايانند.

استاندار ايلام نيز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا حضور محمود احمدي‌نژاد رييس جمهوري و اعضاي هيات دولت در ايلام را نقطه عطفي براي توسعه استان خواند.

"علي‌محمد آزاد" افزود: دولت نهم با برگزاري نشستها در مناطق از نزديك با تنگناها و مشكلات فراروي استانها در دور نخست آشنا شده و مصوباتي را براي رفع آنها صادر كرده است.

وي ادامه داد: با توجه به شعارهاي عدالت خواهانه رييس جمهوري تلاش خواهد شد كه بخش زيادي از مشكلات فراروي استان توسعه نيافته ايلام مرتفع شود.

او افزود: قرار شده كه هفت نفر از وزراي دولت به‌عنوان نماينده تام الاختيار دولت از نزديك در شهرستانهاي مختلف استان استقرار يابند.

وي ادامه داد: اين وزراي دولت تنگناها و مشكلات مناطق مختلف را بررسي كرده و براي رفع آنها در نشست هيات دولت مطرح مي‌كنند.

آزاد ابراز اميدواري كرد، با تصويب طرحهاي جديد در نشست هيات دولت زمينه‌اي براي دستيابي استان به توسعه پايدار بيش از پيش فراهم شود.

استاندار ايلام تاكيد كرد: اكنون چشم اميد استان براي دستيابي به توسعه همه جانبه به نشست رييس جمهوري و هيات دولت در اين استان دوخته شده است.

وي گفت: استان ‪ ۶۰۰‬هزار نفري ايلام از زمره استانهاي محروم كشور بوده كه با وجود داشتن ظرفيتهاي فراوان براي سرمايه‌گذاري، تاكنون در حاشيه قرار گرفته است.

او ادامه داد: استان ايلام داراي منابع بسيارغني در بخش نفت و گاز است كه مي‌توان با ايجاد پالايشگاه نفت وگاز در اين استان بذرهاي نور و اميد را در دل مردمان مرزدار استان كاشت.

وي اظهارداشت: سرمايه‌گذاري در بخش نفت و گاز استان مي‌تواند علاوه بر تحول اقتصادي در منطقه، مشكل بيكاري دانش‌آموختگان را تا حدود زيادي مرتفع كرد.

استاندار ايلام تاكيد كرد: همچنين با تسريع در بهره‌برداري از سدهاي در دست اجراي استان مي‌توان شاهد تحولي عظيم در بخش كشاورزي شد.

آزاد تصريح كرد: طرحهاي بسيار موثري براي استفاده از آبهاي روان در دست اجراست تا جاييكه اكنون يا كار سدسازي در آن آغاز شده يا اينكه در حال مطالعه است.

او يادآور شد: اكنون كليه مشكلات و مزيتهاي استان براي مطرح شدن در نشست هيات دولت شناسايي و تدوين شده كه قرار است براي رفع مشكلات و تقويت مزيتها در نشست هيات دولت تصميم‌گيري شود.

رييس شوراي اسلامي شهر ايلام نيز با تاكيد بر بركات سفر رييس جمهور به ايلام از دولت خواست، شاخص تخصيص اعتبار به مناطق كمتر توسعه يافته كشور مانند ايلام، را تغيير دهد.

"شهناز شاهمراديان" افزود: روند و سياستگذاري مطلوبي براي تقويت سرانه اعتبارهاي عمراني مناطق محروم در دولت نهم اتخاذ شده است.

وي درعين حال يادآور شد: اين درحالي است كه استان محروم ايلام براي رهايي از مشكلات به ويژه در حوزه شهري نيازمند اعتبارهاي بيشتري است.

او تاكيد كرد: با توجه به سفر رييس جمهوري به ايلام بايد كليه مشكلات فراروي استان از حيث كمبود اختصاص اعتبارهاي عمراني براي اجراي طرحها مطرح شود.

وي بابيان اينكه اولويت مهم رييس جمهوري محروميت زدايي است افزود: بايد طرحهايي اساسي متناسب با توسعه استان به هيات دولت براي اجرايي شدن در ايلام پيشنهاد شود.

رييس شوراي اسلامي شهر ايلام نيز ابراز اميدواري كرد، نشست هيات دولت در اين استان بتواند فاصله ايلام توسعه نيافته با ديگر استانهاي برخوردار را كاهش دهد.

نظرات ارسال نظر