دوشنبه 16 تیر 1399

ناهماهنگی‌ها موجب سرگردانی زوار ایرانی در مرز مهران شده است

 معاون سياسي ، امنيتي استاندار ايلام گفت: ناهماهنگي‌ها بين دفاتر كنسولگري كشور عراق و مرزبانان اين كشور سبب سرگرداني زوار ايراني عتبات عاليات در مرز مهران شده است.
  
 
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام ، سعيد هاشمي امروز در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي افزود: دفاتر كنسولگري كشور عراق در استانهاي كشورمان اقدام به صدور مجوز تردد زوارايراني به صورت انفرادي مي كنند.
وي ادامه داد: اما مرزبانان كشور عراق مستقر در مرز بين المللي مهران از ورود زوار انفرادي كشور ايران به خاك عراق ممانعت مي كنند.
اين مسئول اضافه كرد: اين موضوع سبب ناراحتي و سرگرداني زوار ايراني عازم عتبات عاليات در كشور عراق كرده است.
هاشمي تصريح كرد: مرزبانان كشور عراق تنها با سفر كارواني و گروهي زوار ايراني در قالب كاروانهاي حج و زيارت موافقت مي كنند.
معاون سياسي و امنيتي استاندار ايلام با اشاره به اين قانون وضع شده از سوي مرزبانان كشور عراق از زوار ايراني خواست، براي زيارت عتبات عاليات تنها از طريق كاروانهاي حج و زيارت اقدام كنند.
اين مسئول اضافه كرد: تردد زوار ايراني حتي با اخذ مجوز قانوني و گذرنامه انفرادي از سوي مرزبانان كشور عراق مستقر در مرز بين المللي مهران ممنوع شده است.
در روزهاي گذشته 300 نفر از هموطنانمان كه به صورت انفرادي عازم زيارت عتبات عاليات در كشور عراق بودند به سبب ممانعت مرزبانان عراقي از ورود آنان به كشور عراق جلوگيري شده و آنان ساعتها در مرز بين المللي مهران سرگردان ماندند.
مرز بين‌المللي و تجاري مهران واقع در جنوب استان ايلام يكي از مهمترين كانونهاي تردد زوار و صدور كالاي ايراني به كشور عراق است.
اين مرز با فروپاشي رژيم سابق عراق دوباره بازگشايي شده است.
 
نظرات ارسال نظر