دوشنبه 29 مهر 1398

هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی ایلام: ایلامی۰ها مرزدارانی امین هستند

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، صبح سه‌شنبه در ديدار جمعي از فعالان سياسي و نمايندگان فعلي و سابق شهرهاي استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي با بيان ويژگي‌هاي ايلام و سابقه‌ي مرزداري مردم اين استان، به‌ويژه رشادت‌هاي آنان در طول هشت سال دفاع مقدس، گفت: ايلامي‌ها مرزداران اميني هستند كه براي سربلندي ايران اسلامي جانفشاني‌هاي بي‌شماري كرده‌اند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رييس مجلس خبرگان رهبري، با اشاره به طرح‌هاي دوران سازندگي براي توسعه و رونق اين استان محروم، گفت: بزرگراه كربلا از جمله طرح‌هايي بود كه اگر به صورت كامل اجرا شود، اين استان بارانداز زوار دو كشور ايران و عراق مي‌شود كه به عتبات عاليات مي‌روند و رونق زيادي به اقتصاد استان مي‌دهد.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، جاذبه‌هاي توريستي و اقتصاد جنگل را از قابليت‌هاي بالقوه‌ي اين استان برشمرد و گفت: هم‌چنين وجود 90 درصد از دانشجويان بومي در واحدهاي دانشگاه آزاد اين استان، نويد آينده‌اي را مي‌دهد كه متخصصان بومي غبار فقر را از چهره‌ي اين استان بزدايند.

در آغاز اين ديدار، زماني، استاندار سابق ايلام با ارايه‌ي گزارشي از روند فعاليت‌ها و برنامه‌هاي عمراني اين استان، گفت: اگر چه اين استان در دوران سازندگي با طرح‌هايي مانند شروع بزرگراه كربلا و احداث سدها و سيمان رونقي آغاز كرد، اما كندي و بعضا ركود طرح‌ها باعث نگراني مردم و مسوولان اين استان شده است.

در ادامه‌ي اين ديدار چند از مسوولان و نماينده‌ي فعلي و نماينده‌ي سابق مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي و فعالان سياسي استان با بيان ديدگاه‌هاي خويش درباره مسائل مختلف، خواهان پشتيباني هاشمي رفسنجاني براي تسريع امور عمراني و رفاهي اين استان شدند.

نظرات ارسال نظر