جمعه 20 تیر 1399

نماینده مردم ایلام در نطق پیش از دستور: کینه ورزی جای مهرورزی را گرفته است

نماینده مردم ایلام در نطق پیش از دستور خود با اشاره به عدم تحقق شعارهای دولت نهم اظهار داشت: کینه ورزی جای مهرورزی را گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار امور مجلس باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، داریوش قنبری نماینده مردم ایلام امروز با اشاره به شعارهای دولت نهم در زمینه مهرورزی و عدالت محوری گفت: در مورد شعار محور مهرورزی آنچه در عمل دیده می شود، کینه ورزی نسبت به دولت های گذشته به ویژه دولت های اصلاحات و سازندگی است.
وی تصریح کرد: دامنه این کینه ورزی، دامنگیر سیستم مدیریتی کشور نیز شده است و بسیاری از مدیران توانا و با تجربه، صرفا به خاطر اینکه در دولت های گذشته مسئولیت داشتند، کنار گذاشته شده اند.
نماینده مردم ایلام افزود: از این رو آسیب های فراوانی به مدیریت کشور وارد شده که اگر این آسیب ها را از لحاظ ارزش ریالی محاسبه کنیم، در حقیقت کشور، متحمل میلیاردها دلار ضرر شده است.
وی با بیان اینکه در شعار عدالت نیز به نظر می رسد دولت نهم موفقیت چندانی نیز کسب نکرده، بیان کرد: در اقتصادی که دچار تورم و گرانی شده باشد هیچگاه عدالت محقق نخواهد شد و در نتیجه گرانی در دولت نهم که در هیچکدام از دولت های پیشین سابقه ای نداشته است به شکل روز افزونی بر فاصله طبقاتی تاثیر می گذارد.
قنبری عنوان کرد: این تورم به گونه ای به مردم فشار آورده است که فقیران روز به روز فقیر تر و ثروتمندان نیز غنی تر شده اند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات دولت عدم تحقق برنامه های کارشناسی شده است، اظهار داشت: در دولت اصلاحات در نتیجه استفاده از نظریه های علمی و توجه به کارهای کارشناسی گام های مهمی در جهت تحقق عدالت برداشته شد که از جمله آن می توان به تثبیت قیمت ها اشاره کرد، اما متاسفانه دولت نهم با عدم توجه به تثبیت قیمت ها و تزریق بی رویه نقدینگی شرایط دشواری را برای طبقات فقیر و متوسط جامعه به وجود آورده است.
وی خاطر نشان کرد: مردم از خود می پرسند که دولت چگونه با وجود چنین گرانی و تورمی آمارهایی را اعلام می کند که نشان از عدم وجود تورم دارد و این در حالی است که بهای اقلام ضروری چون مسکن به دو برابر نرخ گذشته خود رسیده و این موضوع به سایر حوزه هایی چون خوراک و پوشاک نیز گسترش یافته است.
نماینده مردم ایلام با بیان اینکه پول نفتی که قرار بود بر سر سفره های مردم بیاید نه راهی سفره های مردم شد و نه به صندوق ذخیره ارزی انتقال یافت، تصریح کرد: اکنون ابهامات بسیاری درخصوص درآمدهای نفتی به وجود آمده است که با وجود افزایش بهای نفت هیچ تغییری در ذخیره صندوق ارزی ایجاد نشده است./

نظرات ارسال نظر