جمعه 20 تیر 1399

عضوهیات مدیره شرکت مجری راه‌آهن ایلام: مطالعه اتصال راه‌آهن ایلام به بغداد و کربلا پایان یافت

عضو هيات مديره شركت مجري پروژه راه‌آهن خصوصي ايلام گفت: با پايان يافتن مطالعات اتصال راه‌آهن ايلام به شبكه سراسري راه‌آهن كشور و اتصال به راه‌آهن عراق، اين طرح آماده اجرايي شدن است.

كريم رحيمي‌ ـ عضو هيات مديره يك شركت فولادي و صاحب امتياز پروژه راه‌آهن خصوصي استان ايلام ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: اصل مطالعه راه‌آهن در مسير انديمشك ـ دهلران ـ مهران و اتصال به مرز بين المللي مهران و عراق و انشعاب به شهر ايلام است كه انجام شده و مورد تاييد قرار گرفته است.

وي با بيان اين كه اين طرح يكي از مصوبات استاني هيات دولت در سفر اول به ايلام بوده است، گفت: مطالعه بعدي راه‌آهن استان در شمال استان و اتصال به كرمانشاه از طريق سرابله است و اگر اين طرح انجام شود كريدور شمال ـ جنوب ديگري به موازات گلوگاه ازنا براي كاهش ترافيك شبكه سراسري راه‌آهن بسيار مفيد است.

رحيمي‌ بيان كرد: بنا است اين طرح در سفر دوم استاني هيات دولت وارد فاز اجرايي شود و جزو مصوبات جديد هيات دولت باشد.

وي اضافه كرد: مطالعه ديگري كه اين شركت مستقلا انجام داده است مطالعه اتصال راه‌آهن ايلام به راه‌آهن بغداد و همچنين شهر كربلا است كه از لحاظ طول مسير و امنيت مطمئن‌ترين مسير است.

رحيمي‌ اضافه كرد:‌ در اين زمينه با بخش خصوصي عراق رايزني كرده‌ايم و به زودي هياتي از بخش خصوصي عراق براي مذاكره به ايلام خواهند آمد.

وي خاطرنشان كرد: پيگيري اتصال راه‌آهن ايلام به شبكه سراسري ايلام برآيند چهارسال بوده است.

نظرات ارسال نظر