پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

میزان غلظت گردوغبار در ایلام به ۱۸ برابر حد مجاز خود رسید

كارشناس محيط زيست ايلام هشدار داد: ميزان ذرات (غبار و خاك) موجود در هوا طي شب گذشته و امروز در ايلام به 18 برابر حد مجاز خود رسيده است.

مازيار سليمان نژاد در گفت و گو با ايسنا، گفت: براساس نتايج به دست آمده از دستگاه سنجش ذرات محيط صبح امروز ساعت 8، ذرات معلق هوا 10 برابر حد مجاز و ساعت 21 شب به 18 برابر حد مجاز خود رسيد كه بسيار زياد است.

وي افزود: ميزان استاندارد ذرات گرد و غبار معلق در هوا در ايلام 150 ميكروگرم در متر مكعب است اين در حاليست كه امروز صبح اين ميزان در ايلام به 1500 ميكرو گرم در متر مكعب رسيده است و ديشب در حداكثر ميزان خود به بيش از 2 هزار ميكرو گرم در متر مكعب رسيد.

مسؤول آزمايشگاه محيط زيست استان اضافه كرد: اين جبهه هوا از سمت كشورهاي عراق و اردن به كشور وارد شده و هم اكنون با غلظت فراوان بر استان ايلام مسلط شده است.

سليمان‌نژاد به سالمندان و خردسالان توصيه كرد، حتما از ماسك استفاه كنند و حتي الامكان از منزل خارج نشوند تا اين جبهه طي روزهاي آينده برطرف شود.

گفتني است اين جبهه هوا كه كاملا سيماي مركز استان را مكدر و خاكستري كرده حدود 48 ساعت است كه فضاي شهر را فرو پوشانده و در شهر مهران نيز بسيار غليظ بوده است.

نظرات ارسال نظر