چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

فریدون همتی: پیگیری مصوبات استانی نشان از عزم جدی دولت در انجام کارهایش را دارد

يك عضو كميسيون اجتماعي مجلس گفت: نمايندگان رييس‌جمهور پيش از سفرهاي مجدد استاني دولت، نحوه اجراي مصوبات قبل را بررسي كرده و موانع و مشكلات موجود در اجراي برخي پروژه‌ها را تا سفرهاي جديد دولت، بررسي خواهند كرد.

فريدون همتي در گفت و گو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود: پس از يك دور سفر كامل دولت به استان‌ها كه در نوع خود كم نظير بود، حجم عظيمي از مصوبات را به همراه داشت كه اين مصوبات و پروژه‌ها مي‌توانند در كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت به نتيجه برسند.

نماينده مردم ايلام در مجلس اظهار كرد: برخي افراد در راستاي سفرهاي استاني رييس‌جمهور معتقدند هستند كه كار دولت و حجم مصوبات غيرقابل انجام بوده و سعي دارند، مرتبا ملت را مايوس كنند در حالي كه دولت از تمام ظرفيت‌هاي خود استفاده مي‌كند.

همتي تصريح كرد: بسياري از مصوبات استاني كه در قالب زماني كوتاه و ميان مدت بودند عملياتي شده و برخي از پروژه‌ها نيز نياز به دوره زماني براي مطالعه و مقدمات اجرا دارند.

اين عضو كميسيون اجتماعي مجلس گفت: براي اين كه مصوبات استاني در پيچ و خم اداري دستگاه‌ها و وزارت‌خانه و استان‌ها فراموش نشود، مرحله جديد سفر دولت به استان‌ها به گونه‌اي طراحي شده است كه پيش از سفر گروه‌هايي از سوي نهاد رياست جمهوري به مناطق اعزام شده و بر اقدامات صورت گرفته براي اجراي مصوبات استاني نظارت كنند.

او با بيان اين كه اين نمايندگان با اطلاعات دقيق علت و موانع پروژه‌هايي كه تاكنون به نتيجه نرسيدند و يا از مقطع زماني پيش‌بيني شده عقب‌تر هستند شناسايي مي‌كنند، يادآور شد: پس از شناسايي‌ها، در دوره جديد سفرهاي استاني دولت با شناخت دقيق، دليل پيشرفت نكردن پروژه‌ها را بررسي كرده و تصميم‌گيري مجدد خواهد كرد.

به گفته نماينده مردم ايلام در مجلس چنان چه در انجام مصوبات استاني كوتاهي شده باشد رييس‌جمهور برخورد خواهد كرد و اگر دلايل موجهي براي پيش نرفتن برخي مصوبات وجود داشته باشد، قطعا دولت در دوره جديد سفرها پيگيري كرده و مشكلات را حل مي‌كند.

اين عضو فراكسيون اكثريت مجلس افزود: اين كه پس از سفر به استان‌ها و تصويب مصوبات فراوان دولت اين مصوبات را ارزيابي و بررسي كند و به مرحله اجراي مصوبات توجه داشته باشد از نگاه مديريتي يكي از روش‌هاي بسيار مناسب است و نشان از عزم جدي دولت در انجام كارها دارد.

همتي ابراز اميدواري كرد تا در 4 سال دوره دولت نهم در دوره جديد سفرهاي استاني به بررسي مشكلات و دلايل پيشرفت نكردن برخي از پروژه‌ها موانع برطرف شده و شرايط براي انجام كارها مساعد خواهد شد.

او اظهاركرد: دولت مي‌تواند در دوره‌هاي جديد سفرهاي استاني نيازها و مشكلات جديد استان‌ها را با بررسي طرح‌هاي گذشته شناسايي و بررسي كند.

وي گفت: ارزيابي ما از روش دولت در سفر به استان‌ها مثبت است و اميدواري