شنبه 17 خرداد 1399

روند ارزآوری در مرز بین‌المللی مهران با افت‌وخیز مواجه شده است

يك کارشناس مسئول بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در ايلام، گفت: بر اساس آخرين داده‌هاي اقتصادي در پايانه مرزي ايلام، روند ارزآوري در مرز بين‌المللي مهران با افت‌وخيز مواجه شده است.
"حسن شيري"، امروز يکشنبه 16 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود: شرايط به وجود آمده، در پي بلاتکليفي نرخ ارز طي چند ماه گذشته به وجود آمده است.
وي تصريح كرد: داده‌هاي اقتصادي در مرز مهران نشان مي‌دهد که تجار عراقي طي دو ماه گذشته در واردات خود از صادرکنندگان ايراني فعال در نقطه مرزي مهران، به ارزهاي رايج ديگر از جمله ريال و دينار روي آورده‌اند.
شيري همچنين خواستار توجه بيشتر به صرافيهاي رسمي فعال در مرز مهران شد و گفت:صرافيهاي رسمي يکي از مراجع اصلي جذب ارز خارجي در اين پايانه بين‌المللي هستند.
کارشناس مسئول بانک مرکزي در استان ايلام همچنين اظهار کرد: براي فعال نگهداشتن پايانه تجاري در مهران، ضرورت دارد در بين تصميم‌گيرندگان در استان نوعي هماهنگي کاري به وجود آيد تا تاجر يا پيله‌ور با شنيدن اظهارات يا تصميمات با چند مبدا دچار سردرگمي در معاملات خود نشود.
بر اساس اين گزارش، برخي فعالان تجاري در مرز مهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا عنوان مي‌كردند كه تجار و واردکنندگان عراقي طي دو ماه گذشته در مراودات بازرگاني خود به جاي دلار از ازر جايگزين استفاده مي‌کنند که اين موضوع به روند ارزآوري در استان لطمه مي‌زند.
نظرات ارسال نظر