پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

مردم ایلام گرفتار مرگ خاموش شده‌اند

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه مردم ایلام با پدیده گردو غبار دست و پنجه نرم می کنند گفت: آیا رواست مردمانی که در ۸سال دفاع مقدس مردانه جنگیدند حالا گرفتار مرگ خاموش شوند؟ به گزارش ايلنا، "شاپور پولادی" درنطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد با گرامی داشتن یاد شهیدان دفاع مقدس در حوزه انتخابیه خود گفت: استان ایلام با داشتن منابع عظیم نفت و گاز و آب و خاک و تاریخ تمدن دیرینه ،جوانان ولایت مدارش باید گرفتار بیکاری باشد؟ 
نماینده مردم ایلام ،ایوان ،مهران و چرداول درمجلس شورای اسلامی گفت: چرا در دولت عدالت محور، استان ایلام دراکثر شاخص های توسعه در رتبه آخر کشور قرار گیرد؟ چرا بخش صنعت ایلام در حالت رکود و اکثر صنایع غیر فعال است؟ 
عضو کمیسیون عمران مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای احمدی نژاد مصوبات استانی ایلام اگر اجرایی می شد روند توسعه و سرمایه گذاری و اشتغال را با تحول عظیم مواجه می ساخت که متاسفانه تاکنون با وجود پیگیری های مکرر از طریق وزارتخانه ها و معاونت راهبری ریاست جمهوری اجرایی نشده اند، از شما می‌خواهم دستور دهید تا دستگاه‌های مربوطه نسبت به اجرایی شدن مصوبات اقدام لازم را انجام دهند؟ 
پولادی با بیان اینکه ایلام بالاترین آمار خودکشی در جوانان را در کشور دارد گفت: بیکاری غبارغم بر چهره جوانان تحصیل کرده ایلام نشانده است،‌انتظار است با توجه به نرخ بالای بیکاری در استان ایلام اعتبارات ویژه ای برای جوانان در نظر گرفته شود تا در دولت شما مردم ایلام برای تامین حداقل معیشت خود عاجز نشود. 
وی اظهار داشت:استان ایلام ۸ سال گلوله باران و بمباران شد و امروز باران گرد و غبار توان نفس کشیدن از مردم را گرفته و مردان و شیرزنان ایلام را به انواع بیماری گرفتار کرده است، آیا رواست مردمانی که در ۸سال دفاع مقدس مردانه جنگیدند حالا گرفتار مرگ خاموش شوند؟ 
این نماینده مجلس خواستار حل معضل گرد و غبار شد. 
پولادی خواستار دستور رئیس جمهوربه معاونت توسعه و مدیریت منابع خود برای اجرای بند ۱ ماده ۶۸ مناطق مرزی قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان کشوری و لشکری در تمام شهرستان های استان ایلام که از حداقل امکانات رفاهی برخوردارند شد. 
وی از وزیر راه ترابری یم خواست تا نسبت به اجرای طرح راه آهن ایلام و بزرگراه استان ایلام و کرمانشاه و خوزستان اقدام نماید. 
پولادی همچنین از وزیر نیرو خواستار تغیر در تعرفه های برق استان ایلام به دلیل اجباری که مردم این استان در استفاده ازکولر های گازی به دلیل گرد وغبار دارند شد. 
نظرات ارسال نظر