ویژه‌برنامه «ازدواج آسان» در ایلام برگزار شد

ويژه‌برنامه ازدواج آسان هفتم آبان‌ماه، با حضور رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های ايلام در دانشگاه آزاد اسلامی اين استان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، حجت‌الاسلام و‌المسلمين شمس‌الله صفرلكی، رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های ايلام هفتم آبان‌ماه، در مراسم ازدواج دانشجويی كه به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی‌(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ايلام برگزار شد، بيان كرد: با در نظر گرفتن دستورات دين مبين اسلام مبنی بر سادگی و آسانی در وصال جوانان و بيان اينكه بنايی محكم‌تر از ازدواج نيست‌، اگر محور اين امر مهم سادگی و اخلاص باشد رسيدن به هدف نهايی ميسر می‌شود.
وی با بيان اينكه جدايی زوجين از يكديگر در ازدواج‌های دانشجويی دو درصد اعلام شده است، افزود: با توجه به اجرای برنامه‌های فرهنگی برای زوجين قبل از ازدواج لذا به مراتب اين قشر از جامعه از آگاهی بيشتری برخوردار هستند كه با برنامه‌ريزی‌های صورت گرفته اين ميزان نيز به صفر خواهد رسيد.
صفرلكی محبت را ابزاری برای موفقيت در زندگی دانست و گفت: محبت لسانی، بصری و عاطفی بايد در سرلوحه امورات زندگی زوجين قرار گيرد چرا كه محبت يكی از اصلی‌ترين راهكارهای موفقيت در پايداری زندگی مشترك است.
رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اضافه كرد‌: بنا به گفته پيامبر مكرم اسلام‌(ص) كسی كه ازدواج نكند از امت من نيست، لذا نتيجه می‌گيريم كه دست يافتن به سعادت از مسير ازدواج امكان‌پذير می‌شود.
وی توجه به اصل تقوا و پاكدامنی را از معيارهای انتخاب همسر اعلام و عنوان كرد: اجرای سنت پيامبر(ص) در جامعه براساس رهنمود‌های آن حضرت زندگی مشترك افراد را بيمه خواهد كرد.
صفرلكی بيان كرد: ازدواج را می‌توان فنايی دو روح در يكديگر دانست چرا كه گفتن شريك زندگی بودن شامل سهيم بودن در نفع و ضرر يكديگر است يا به عبارت ديگر شراكت يعنی ايجاد پارامترهای مشخص كه شايد خيلی صحيح نباشد چرا زن و شوهر بايد برای همديگر فنا شوند.
رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ايلام در پايان با ابراز اميدواری از اينكه جشن‌های ازدواج دانشجويی سال به سال پربارتر شده و بيشتر مورد استقبال قرار گيرند خاطر‌نشان كرد: واگذاری ستاد ازدواج دانشجويی در بين مراكز آموزش عالی استان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد ايلام توانسته گام‌های مثبت و مؤثری را در اين راه بردارد.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال