آغاز برداشت انار از باغات شیروان و چرداول

مديرباغباني جهادکشاورزي ايلام گفت: برداشت انار از باغات تحت کشت اين محصول در شيروان و چرداول آغاز شد.

همايون مظاهري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ضمن اعلام اين خبر اظهارکرد: در مجموع 120 هکتار از باغات شيروان و چرداول به کشت انار اختصاص يافته است.

وي با بيان اين که پيش‌بيني مي‌شود تا پايان فصل برداشت 2هزار و 500 تن انار مرغوب از باغات اين شهرستان برداشت شود، افزود: بر اساس برآورد کارشناسان، ارزش اقتصادي اين ميزان انار توليد شده 25 ميليارد ريال است.

مظاهري با اشاره به اين که يكهزار بهره‌بردار در توليد انار در شهرستان فعاليت دارند، اضافه کرد: شهرستان شيروان چرداول يکي از مناطق مستعد کشت انار بوده که باغداران آن نيز به اين مهم دقت کافي دارند.

مديرباغباني جهاد کشاورزي ايلام شهرستان شيروان چرداول را يکي مناطق سردسير استان اعلام کرد که مستعد توليد انار است و بيان کرد: اين نوع شرايط آب و هوايي زمينه توسعه انواع باغات سردسيري و معتدل را در شيروان چرداول را فراهم مي‌کند.

وي توسعه باغات سردسيري در شهرستان شيروان چرداول يکي از اولويت‌هاي کاري اين دستگاه اجرايي دانست و گفت: براي تحقق اين مهم نيز برنامه‌هاي ويژه‌اي تدارک و تدوين شده که به مرور در سال جاري در اين شهرستان اجرايي مي‌شود.

مديرباغباني جهاد کشاورزي استان ايلام در پايان عنوان کرد: اين شهرستان ظرفيت توليد انواع محصولات زراعي و باغي را دارد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال