افزایش ضریب ایمنی در نشست و برخاست هواپیماها با نصب سیستم ILS در فرودگاه ایلام

با نصب و راه اندازي سامانه فرود دقيق هواپيما (Instrument Landing System) در فرودگاه ايلام ضريب ايمني در نشست و برخاست هواپيماها در اين فرودگاه افزايش يافت.
به گزارش آريا به نقل ازروابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور محمد باقر حميدي مدير كل ارتباطات و ناوبري درتشريح اين سامانه گفت : سامانه آي ال اس (ILS) كه از سه بخش اصلي تشكيل شده است با ارسال اطلاعات به خلبان، هدايت هواپيما را در شرايط ديد كم تسهيل مي كند.
وي تاكيد كرد: با نصب اين سامانه و تامين روشنايي مناسب باند فرودگاه، هواپيماها مي توانند در شرايط ديد كم تا فاصله 800 متري به باند فرودگاه نزديك شوند.
حميدي خاطرنشان كرد: پروژه سامانه فرود دقيق هواپيما از اواخر سال 1388 با تلاش متخصصين اداره كل ارتياطات و ناوبري و حمايتهاي مسوولان استاني و شركت فرودگاههاي كشور آغاز شد و با حدود 30 ميليارد ريال هزينه به بهره برداري رسيد.
پروژه نصب و راه اندازي اين سامانه با توجه به كوهستاني بودن منطقه ، نفوذ موانع طبيعي در محدوده پروازي و شرايط نامناسب جوي كه محدوديت هاي زيادي را در نشست و برخاست هواپيماها ايجاد مي كرد، مطرح شد.
اين محدوديت ها در سال 1389 سبب لغو 65 پرواز در فرودگاه ايلام شده بود.
طرح مطالعه پروژه فرودگاه ايلام در پي سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري در سال 1368 به اين استان آغاز شد و عمليات ساخت آن در سال 1374 به پايان رسيد.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال