دعای عرفه در جوار منطقه عملیاتی قلاویزان مهران برگزار شد

كاروان‌هاي راهيان نور و زايران مشاهد شهيدان، همزمان با عيد قربان دعاي عرفه را در كنار مزار شهيد گمنام و جوار منطقه عملياتي قلاويزان شهرستان مهران برگزار كردند.
 
به گزارش ايرنا، در اين آيين معنوي كه مردم و زايران ميزبان پيكر مطهر يكي از شهداي دوران دفاع مقدس بودند، در جستجوي رستگاري مناجات عرفه، سالار شهيدان را واسطه قرار داده و با آرمان‌هاي حسيني (ع) شهداي دفاع مقدس تجديد ميثاق كردند.
خيل عاشقان حسيني در نقطه صفر مرزي كربلاي مهران هم زمان با حجاج بيت الله الحرام زمزمه لبيك، اللهم لبيك سر دادند و با مناجات اباعبدالله(ع) به راز و نياز با پروردگار خويش پرداختند.
همچنين در اين روز معنوي مزار شهيد گمنام دفاع مقدس در نقطه ايثار نيز ميزبان دلدادگان كوي دوست بود.
در اين آيين باشكوه و معنوي، مناجات عرفه امام حسين(ع) با حضور مردم، زايران عتبات عاليات عراق و كاروان‌هاي راهيان نور در آوردگاه هشت سال دفاع مقدس قلاويزان محل شهادت هزاران شهيد گلگون كفن طنين‌افكن شد و بار ديگر ياد و خاطره رشادتها و دلاورمردي هاي رزمندگان غيور اسلام در اذهان تداعي گشت.
حضور كاروان‌هاي راهيان نور دانشجويي و دانش آموزي استان‌هاي سراسركشور، جوانان و نوجوانان، خانواده‌هاي معظم شاهد، ايثارگران و پيشكسوتان هشت سال جهاد و شهادت، كاروان‌هاي خانوادگي راهيان نور، شهروندان مهراني و هم استاني هاي ايلامي در اين آيين بسيار چشمگير و پرشور بود.
ايستگاه‌ صلواتي نيز به ياد شهيدان حماسه‌ساز سالهاي دفاع مقدس از زائران سرزمين نور در اين روز بزرگ پذيرايي كردند.
مداحي، غبارروبي، عطرافشاني، زيارت مزار ، اقامه نماز جماعت و تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل عظيم‌الشان، مقام معظم رهبري و شهيدان از جمله زيبايي‌هاي اين آيين روحاني بود.
جاي جاي شهرستان مرزي مهران با 200 كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق با خون پاك شهداي دوران هشت سال دفاع مقدس متبرك شده است.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال